Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitorom vibrál pedig uj...

A monitorom vibrál pedig uj videokártyával?

Figyelt kérdés
Ma jött meg az uj gtx 1070em és láttam hogy nem kaptam hozzá átalakitót mert a kártyán van egy HDMI és egy DVI-D bemenet. Az a gond hogy az Asus vp228de monitoromon nincs HDMI mert én hülye elfelejtettem megnézni mikor rendeltem egy fél éve. Ma pedig leszaladtam egy átalakitóért és egy HDMI to VGA (D-SUB ha jol tudom a másik nevét a VGA kábelnek) Szoval a HDMI részét bedugom a VGAba aztán a monitor VGA kábelét pedig a monitorba és az átalakitoba dugom. És az ezelötti r7 360 kártyámmal nem volt gond..ott annyi hogy DVI-I átalakitó volt VGAra szintén. Na de a HDMI kábelemmet bedugtam az átalakitó helyett a TVbe és a TVben nem rezgett...(!!annak a kábelnek mind a 2 vége HDMI szoval nem kellett átalakitó a TVHez).A tápom egy nJoy 600W 80+ Bronz. BÁRMI MÁS KÉRDÉSÉRT KÉRDEZZETEK HOGY TUDJAK SEGITENI ÉN IS NEKTEK !

2018. máj. 30. 18:08
 1/4 A kérdező kommentje:
A kérdés igy hangzana: A monitorom vibrál pedig uj videokártyám van ? ÉS még valami ! A legújabb driver van felrakva és a a monitorom 60hz-en fut és ugy is van beállitva. És észre vettem hogy egy játéban ha be van kapcsolva a V-sync vagy mi és lekorlátozz 60 FPSre akkor minden renben !
2018. máj. 30. 18:12
 2/4 P.O.C. ***** válasza:

Az átalakító miatt csinálja. Itt ugyebár digitális jelből kell neki analógot (D-SUB) csinálni. Ez ritkán tökéletes.


Azért egy GTX1070 -es szinthez már elvárható lenne egy digitális bemenetű monitor.

2018. máj. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdekes a dolog. Nálam ugyan ez volt. Régi monitoromat szintén vga-hdmi átalakítóval használtam, 4 méteres hdmi kábellel pedig a tv-t csatlakoztattam a kártyához. Ha az antenna be volt dugva a tv-be, a monitorom vibrált. Mióta lecseréltem a monitort, azóta a jelenség megszűnt. Hosszas kutakodás után a földhurok nevű jelenséget tettem felelőssé. Bár az új monitorral megszűnt így nem biztos, hogy az volt a ludas. Bár az, hogy az antennát kihúzva megszűnt a monitor vibrálása, arra enged következtetni.
2018. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

analóg jelnél lehet átalakítási hiba ( túl hosszú a kábel, nem jó a szigetelése/gyenge minőségű), földhurok, de akár monitor hiba is (nem kezeli megfelelően a kapott jelet).


A HDMI-d-sub átalakítók kb 40%-a működik normálisan a többinél vagy hibás a kép vagy nem is megy, teszem hozzá egy ilyen kaliberű kártya mellé nem ártana egy újabb monitor se.


Tápnál meg már mondtuk, dobjad ki :)

2018. máj. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!