Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hordozható monitor laptophoz...

Hordozható monitor laptophoz 13-16" között?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy hordozható monitort a laptopomhoz. 1920x1080 vagy jobb felbontás, tablet méretű legyen, ne akkora mint egy sima asztali csak usb csatlakozóval. Az se lenne hátrány ha mini displayport-ja van (bár ilyet egyet se láttam). Aksi is előny ha van, 13-16" közötti méretű, fényerő 200cd/m2 vagy jobb, válaszidő 10ms alatt. Touchscreen is előny.


Én eddig az Asus MB16AC-t találtam legjobbnak:

[link]



Vki ismer másik jót/jobbat? Tapasztalatok?



2018. jún. 8. 13:48
 1/6 Dongaben ***** válasza:
100%
Ez nem válasz a kérdésre, de engem borzasztóan érdekel, hogy egy laptophoz milyen célból kell külön egy hordozható kijelző, ami még kisebb is, mint a sajátja?
2018. jún. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem kisebb mint a sajátja. 13,3-as a sajátja (laptop-tablet hybrid). Szeretem hogy kompakt és kézben is használható, de vannak esetek/helyek ahol jól jönne plusz egy képernyő.


Egyébként nézegettem teszteket és annyira azért mégsem lenyűgöző az az Asus, annak ellenére hogy nem láttam jobbat eddig.

2018. jún. 8. 14:52
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Ok. Kicsit érthetőbb. Ha "másodlagos" kijelzőnek használnád (Pl. hogy az asztalnál szemben ülő is lássa.), akkor elég volna egy tablet. Telepíteni kell a tabletre egy programot- "edisplay", vagy "idisplay" (Nem emlékszem pontosan.), de azzal megoldható. Az ilyen "nagyképernyős" tabletek viszont nem olcsók. Én egy 10,1"-es Alcor tablettel próbáltam ki, aminek a felbontása: 2048 × 1536. Tökéletesen látható. Természetes napfénynél sajnos nagy a tükröződés, de nem lehet minden tökéletes...:)
2018. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg inkább tablet irányba kéne nézelődni, csak PC-laptop között már próbáltam régebben ilyesmi kiterjesztett képernyő programot és finoman szólva nem volt tökéletes. De lehet hogy érdemes lenne a témakörbe jobban beleásni magam és találnék egy jó opciót.


Amúgy amikor először feljött az ötlet hogy kéne még egy monitor akkor alacsonyabb árakra számítottam, aztán jött a meglepi...ezért se gondoltam még tabletre, de ez a 100ropihoz közelítő ár már nem kevés úgy hogy önmagában nem is használható.


Nem kapkodom el a dolgot mindenesetre.

2018. jún. 8. 15:30
 5/6 Dongaben ***** válasza:
Közben megkerestem: "iDisplay" a program neve.
2018. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
meglesem, köszi
2018. jún. 8. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!