Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyszer 16 óra folyamatos...

Egyszer 16 óra folyamatos használat után elfeketedett a monitor, a lámpája narancssárgára váltott, és azóta a gépem semmi életjelet nem ad magáról. Miért?

Figyelt kérdés
Azóta megpróbáltam bekpcsolni párszor, de az töténik, hogy bekapcs, ad egy hangot a gép (a rendszerhangszórón, mint minden bekapcsoláskor), felvillan a billentyűzet 3 lámpája, ahogy kell, a monitor lámpája 1-2 mp-re zöldre vált, aztán narancssárgára, de közben nem jelenít meg semmit. Eltávolítottam a videokártyát, és az alaplap videokimenetére raktam a monitor dugóját. Így is pontosan ugyanez a jelenség játszódik le. Egyszer történt azóta az, hogy azalatt a rövid idő alatt, míg a lámpa zöld, megjelenítette a legelső dolgot, amit szokott, de a jobb fölső sarokban az a kis ábra a csillaggal meg mindennel, annak a helyén csak egy színes, 3-4 pixel vastagságú csík volt. Aztán elsötétedett megint a kép. Amikor meghalt a gép, nem érte semmilyen mechanikai behatás(nem rúgtam bele, stb...). Már többször is ment 48 óráknál többet. Amúgy egy 13-14 éves gép, P II-es, tehát nem nagy kár érte, amúgy is két hónapon belül veszek egy másikat, de addig is jó lenne, ha kitartana. Meg csak úgy érdekességképpen is, hogy tudjam, érdekelne, mi a baj. És ha tudnátok, valami gyógymódot is mondjatok. Előre is köszi.
2010. jún. 16. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos, mint minden a számítógép alkatrészek is meghalnak. Nem kell hozzá belerúgni se. :-) Sok minden meghalhatott. Végig kellene próbálni őket egy másik gépen. Szerintem ez nem vga lesz. Sokkal inkább alaplap, talán memória. A monitort nézted, hogy nem-e az a rossz?
2010. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja megnéztem, nem rossz a monitor.
2010. jún. 16. 11:47
 3/8 anonim ***** válasza:
elsőnek a monitort nézd meg, szerintem az a rossz. az első kép azért jelenik meg mert az még szöveges módban megy, a grafikus módot már nem állítja be hanem lekapcsol. tipikusan monitor hibának néz ki
2010. jún. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

előző vagyok, csak pont egyszerre írtunk...

milyen hangot d ki a gép induláskor? gondolom csipog, de hányat, kb milyen időközönként? mert ha nem csak egyet csipog, akkor az a hiba kódja, és ki lehet deríteni belőle hogy mivel van gond.

2010. jún. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyet csipog bekapcsolás után, mint normál esetben is szokta.Nem jelzi ki az összes dolgot, ami betűkből van, és lefut, mielőtt bejönne a windows-embléma, alatta a balról jobbra szaladgáló csíkkal. Tehát ha csak a betűből álló dolgokat jelenítené meg, akkor is tovább kéne kijeleznie valamit. Azóta amúgy szétszedtem az egészet és összeraktam, utána ugyanez történt, tehát kontakthiba nem lehet. Kivettem az egyik RAM-ot, aztán a másikat, aztán mindkettőt, megintcsak semmi. Érdekes, hogy az áram alá helyezés utáni első bekapcsoláskor csipog egyet csak. Utána már nem, csak ha áramtalanítom az egészet, és mégegyszer áram alá helyezem.
2010. jún. 16. 13:43
 6/8 anonim ***** válasza:

alaplap, tápegység?

első válaszoló voltam

2010. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és megszagolgattam, nincs amperszaga semelyik alkatrésznek. Tudom, milyen az, szagoltam már elfüstölt videokártyát. Kondenzátorok nincsenek kipúposodva, kidurranva.
2010. jún. 16. 14:03
 8/8 anonim válasza:
Elszálltak a kondik bár gondolom késő..
2019. okt. 20. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!