Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Öntapadós mágneslap tehet...

Öntapadós mágneslap tehet kárt a számítógépben?

Figyelt kérdés

Az én helyzetemet figyelembe véve, végiggondolva semmi esély rá, de azért megkérdezem.


Az a helyzet, hogy új gépházat nem akarok venni, de ennek a 2-2 oldallap rögzítő csavarja nem fog semmit, ki van a menet. Arra gondoltam, hogy a csavarok helyére ragasztok egy 0.5 mm vastag, 2cmx0.5cm-es öntapadós, tényleg apró mágnest, ugye 4 darabot, vagy ha kell az oldallapra is, akkor 8-at. Ez nem okoz gondot?



2018. jún. 8. 21:06
 1/6 anonim ***** válasza:
A HDD-re tudok csak gondolni kapásból, hogy abban esetleg nem kis károkat okozhat, viszont ha elég messze van a mágnesektől a HDD, akkor az úgy még jó lehet. Ha jobban belegondolok, az én gépházamban is (Zalman Z9 Neo) van mágnes, az elülső ajtaja mágnesesen záródik. Közvetlen az ajtó mögött van az optikai meghajtónak a hely/felfogatás, és ezzel egy oszlopban a két 120mm-es venti is. Az alsó venti mögött van a HDD tartó, tehát igazából nekem is kellően messze van a mágnes a HDD-től és semmi probléma sincs.
2018. jún. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom, hogy bármelyik másik komponensnek jót tesz a mágnes, csak épp a HDD kerülhet olyan helyzetbe, hogy közel van a mágneshez azért említettem kapásból meg :D
2018. jún. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hát, akkor nekem sem okozna gondot, de lehet, hogy más megoldást keresek. De nem tudom, mit. Valami ventilátor rögzítő gumicsavarra gondoltam, de az lehet nagy lenne a lyukba.

2018. jún. 9. 00:57
 4/6 anonim ***** válasza:
Volt házam, amire szekrény ajtómágnest használtam oldallap helyett fekete szúnyoghálót raktam nyáron a piszok meleg miatt. Semmi baja sem lett semminek a 4 vinyó azóta is repeszt ezerrel (másik házban már).
2018. jún. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont a HDD az aminek semmi baja nem lesz a mágnestől. A VGA-CPU-tól meg elég messze van.
2018. jún. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy ki fogom próbálni.
2018. jún. 21. 01:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!