Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen egy jó alaplal gamingre?

Milyen egy jó alaplal gamingre?

Figyelt kérdés
Egy micro atx-es alaplapot szeretnék tenni az új gépembe (egy b350-est, meg nem tudom pontosan milyent) és érdekelne, hogy milyen érdemes venni. Akarom majd bővíteni a gépet ventillátorokkal s érdekelne, hogy ahoz milyen csatlakozói kell legyenek az alaplapnak? Valamint egy micro atx-es alaplap egy atx-es házba csúnya lenne? Mert hogy spórolni eleget lehet rajta az biztos.

#alaplap #ATX #Micro ATX #deepcool tesseract
2018. jún. 9. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

B350-es alaplapok közül ezek az ajánlottak:

Asrock B350m Pro4/B350 Pro4, ASUS B350 Plus, MSI B350 Tomahawk.(normális VRM,stabil BIOS, illetve normális felszereltség,jó ár/érték alapján)

". Akarom majd bővíteni a gépet ventillátorokkal s érdekelne, hogy ahoz milyen csatlakozói kell legyenek az alaplapnak? " -> 3, vagy 4 Pin-es, de lehet átalakítót venni ami pl. molexről átalakítja neked 3 Pin-re.


"Valamint egy micro atx-es alaplap egy atx-es házba csúnya lenne?"-> Ha a kinézet fontos akkor egy ATX-es alaplap jobb választás, mégiscsak kitölti az egész házat.

2018. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Erről mi a véleményed? Amugy eddig sokat segítettél, köszi.

2018. jún. 9. 18:02
 3/9 anonim ***** válasza:

A gond hogy nagyon fapados, kevés a RAM slot.

Szvsz. nem valami jó választás.

AB350m Pro4 3K-val drágább ahogy néztem, annyi felárat megér.(Lei-t váltottam HUF-ra)

2018. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Baj az ha kevés a ram slot? Szerintem ezen lehet a legjobban spórolni. Ezen kívül bármi a baj a lappal? Mert ha nincs akkor szerintem jó.
2018. jún. 9. 19:56
 5/9 anonim ***** válasza:

Későbbi RAM bővíthetőség esetén lehet probléma.

OC-ni semmikép sem érdemes abban az alaplapban.

Más hátránya nem igen van.

2018. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Miert nem erdemes? Milyen lapokon erdemes? Mitol fugg?
2018. jún. 9. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mert szimplán nem képes elég árammal ellátni az adott alaplap, illetve ha nincs VRM borda még jól fel is melegszik.

AB350m Pro4-el pl. már érdemes, a szakfórumokon is OC-tak vele Ryzen-t illetve jó magam is, arra a célra bőven jó hogy 3,9 GHZ-re felhúzol vele egy 1600-t.

2018. jún. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xKakashix ***** válasza:
hát igen micro-atx lapok között kevés a jó választék, de az Asrock ab350m pro4 a legjobb választás
2018. jún. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, akkor az asrock ab350m pro4-et választom, köszi, hogy meggyőztetek :D
2018. jún. 10. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!