Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi laptop "bővítése"?

Régi laptop "bővítése"?

Figyelt kérdés

Van egy Dell Latitude e6400-as laptopom. Újonnan olyan 300 körül lehetett, használtan vettük már, nagyon strapabíró, üzleti gép, nagyrészt fémből.


Core 2 duo p8700

2 Gb RAM

7200 rpm winyó


Szerintetek megérné bővíteni 4gb ram-ra, és bele tenni egy ssd-t?


2018. jún. 16. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az SSD mindenképpen megéri, kérdés nélkül. Az SSD-re költözés már pár éve megvolt, aztán vettem az akkor közel 7 éves gépembe még 4 GB memóriát, így összesen 8 GB van, mégis néha elfogy, pedig csak a Facebook-ot nézegetem, mondjuk egyszerre 50 lapon, mert én ilyen állat vagyok. Részemről megérte a dolog, ha sűrűn van 80% feletti kihasználtságon a memóriád, akkor jól jön a bővítés, egyébként a gördülékenységhez nem ad hozzá annyit, mint egy SSD.
2018. jún. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
SSD alap, hogy megéri, szinte manapság már elvárás. Sokat dob a rendszeren (főleg ilyen hardverekkel), nem is muszáj nagy méret, elég ha a rendszer és esetleg az alap programok mennek rá. Szerintem a 4GB-re való bővítés is megéri, ha van rá keret akkor meg pláne. Szerintem a mai programok mellett a 2GB iszonyat kevés, ha azt veszem alapul, hogy nálam a Firefox is elfogyaszt 1.5GB-t ha megvan nyitva 4-5 oldal, ami nem csak szövegből áll.
2018. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja a #2-nek annyi, hogy azért egy RAM bővítés is elég sokat tud dobni főleg, ha 2GB-ről történik. Mivel ha elfogy a 2GB akkor ugye a HDD-t használja virtuális memóriaként, persze SSD esetén már nincs ekkora gond, viszont a HDD iszonyat módon be tudja lassítani.
2018. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A #2 saját magad vagy de nyilván nekem (#1) céloztad. :D

Úgy fogalmaznék, ha 2 GB memóriából max. 1.5 GB foglalt és alig használ virtuális memóriát a rendszer, akkor nem sokat dob a sebességen a plusz memória, bár tény, Windows Xp-nél újabb rendszert feltételezve ritkán van ilyen eset, inkább csak szőrszálhasogatásként írom. Ha a gyakoribb esetet nézzük, azaz majdnem az összes fizikai memória foglalt és még a virtuális memória is bőven használatban van, akkor sokat számít, de nem annyit, mint egy SSD. A virtuális memória pedig még SSD-n is piszok lassú, max. nem fagy meg hosszú másodpercekre a rendszer, mint HDD esetében.

2018. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja, igen neked celoztam :D

A 1.5GB-t tisztán a Firefox használja, persze ha a Google van megnyitva 5 lapon akkor nem. De pl. ha egy twitch, egy fb, es mondjuk valami hiroldal van nyitva akkor siman elfogy annyi.

Egyebkent igazad van, hogy az SSD sokat dob, de ha a RAM nem képes az SSD-t kiszolgálni akkor meg akar felesleges is lehet. Hiszen az SSD pont abban jo, hogy hamar betolti a RAM-ba a programokat, rendszert. Es feltetelezem, hogy a mostani 2GB RAM nem a legujabb generaciobol van, szoval mindenkepp ajanlott a RAM csere is. :)

2018. jún. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!