Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem észleli a PC a...

Épép kérdése:

Miért nem észleli a PC a videókártyát? Esetleg a videókártyával van a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 hete vettem egy ASUS r7 260x 2gd5 típusú videókártyát, sikeresen behelyeztem a gépbe, de sajnos a monitor nem ad képet. A ventilátorok pörögnek a videókártyán, és szerintem minden rendben van. Esetleg lehetséges, hogy nem kompatibilis az alaplapommal? Az alaplapom :gigabyte ph67-ds3-b3. Köszönök bármiféle segítséget!

2018. jún. 17. 23:30
 1/8 MGéza ***** válasza:

Nem lehetséges. Ha kipróbáltad vásárlás előtt és akkor működött akkor gyors önellenőrzés:

- Minden szükséges csatlakozót rádugtál a kártyára? Pci-e tápkábel, a monitort rákötötted?

- Végigpróbáltad az összes videokimenetet a kártyán amit tudtál?

- A kártya jól van behelyezve? Nem lötyög a slotban, a pci-e rögzítő fül bepattant a helyére?

2018. jún. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
#1 Kieg: monitort rákötötted=átdugtad az alaplapi kimenetről ha addig azt használtad?
2018. jún. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hm, na és a csatlakozások? :) Lemerem fogadni, hogy DVI-on keresztül csatlakoztatod. Az esetek többségében az miatt a fránya DVI miatt van az, hogy nem ad képet a monitor :D [link] - hogy el is tudd képzelni. Gyorstalpaló: DVI-D - digitális, DVI-I - digitális és analóg, DVI-A - analóg. A kép alapján látható, hogy melyek hogyan, illetve hogyan nem illeszthetők össze. Adatátviteli sebesség szempontból is fel vannak osztva a csatlakozók típusai két részre, SingleLink és DualLink. Egyértelműen a DualLink gyorsabb, tehát nagyobb felbontás megjelenítésére is alkalmas. Valamivel részletesebben: [link]
2018. jún. 18. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyébként könnyen letesztelhető, hogy működik-e a gép és csak képet nem ad le a kártya. Vársz annyi időt, amennyi idő alatt feltehetően bekapcsol a gép használatra készen utána megnyomod a kikapcs gombot. Ha leáll a gép, minden stimmel és valószínűleg nekem lesz igazam a problémát illetően. De ha még pontosabban utána akarsz járni, kitalálod billentyűzettel a windows gomb megnyomása után hogyan kell navigálnod, hogy eljuss a kikapcsolásig. Ha így sikerül kikapcsolnod, akkor tutira minden stimmel. Esetleg, ha van alvó gomb a billentyűzeten akkor még azzal próbálkozhatsz, de hogy még egyszerűbbet említsek, ha Win7-ed van nyomd be a hangszórót. Van bekapcs közben bejelentkezéskor zene :D
2018. jún. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
HDMI-vel próbálkoztam meg vga-val egy átalakító segítségével.
2018. jún. 20. 00:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Eddig 2 gépnél is találkoztam vele, hogy csak DSUB-N adott jelet driver nélkül. Szóval azon próbáld, és figyelj, hogy ne az alaplapi csatlakozón. Nyomj egy bios resetet (elem ki pár percre, majd vissza), és így próbáld meg. Ha nem működik, ez újra + bekapcs gombot nyomva tartod 30mp-ig, elem vissza, bekapcs. Ezek után mennie kell.
2018. jún. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MGéza ***** válasza:
Milyen átalakítót használsz? HDMI csak digitális jelet továbbít és ahhoz aktív átalakító kell, az meg olyan 10000 forint körül van. Ha valami olcsót vettél akkor azért nem működik, mert gagyi az átalakító, nincs benne konverter chip. A jó hírem azonban a számodra hogy ezen a kártyán van DVI-I csatlakozó ami digitális és analóg jelet is továbbít, így neked egy olcsó passzív átalakító is megteszi ahhoz a kimenethez.
2018. jún. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azt sem ártana sacc/kb. kiszámolni, hogy elbírja-e a tápod a videokártyát...
2018. júl. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!