Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért költünk ennyit hardverekre?

Miért költünk ennyit hardverekre?

Figyelt kérdés

Egy gamer gép 200-tól indul, enyém több mint a duplája volt, és mégse sajnálom rá utólag sem a pénzt.


Szerintetek ez függőség?

Elsősorban azoktól várok véleményeket, akinek hasonlóan drága gépe van.


2018. jún. 23. 00:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Régen én sem sajnáltam rá.


Most meg vettem egy Xbox One-t 55k-ért, és ugyanolyan élvezettel játszok mint PC-n. A videókártyám került csak 100k-ba 1 évvel ezelőtt.


Átálltam a konzolra. Nem fogok még egyszer ennyit költeni számítógépre.

2018. jún. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én meglehetősen sokat használom a gépet intenzíven, így egyáltalán nem sajnáltam rá ~350k-t. A játékaim mind onlinenak, így azokkal több száz vagy ezer órát játszok majd, míg új gépet veszek, viszont alif költök magukra a játékokra.
2018. jún. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Végülis... Elköltöd konzolon is ugyanazt a pénzt, hidd el, csak ott játékokra, nem pedig hardverre. Ráadásul számoljuk azt is, hogy a konzol, illetve egy TV is pénzbe kerül, utóbbi adott lehet a háztartásokban ahogy PC esetben a perifériák is. Konzolra a játék 20 000, bármelyik új megjelenés itt indít, a nagyobb címeknek meg lassabban csökken az ára. Gépnél más a helyzet. Vegyük példának a Crew 2 nevű játékot, mely most fog megjelenni, de már lehet előrendelni. PC-re olyan 20 000Ft, konzolra 22 000Ft. Igen ám, de pár hónap múlva ez simán lemegy olyan 10 000Ft körülire PC esetén, még konzolon marad az ár, vagy lemegy 15 000Ft körülre... Azt még nem is számoltam hozzá, hogy PC-hez sokkal könnyebb más forrásból is legális kulcsot szerezni jelentősen olcsóbban, még konzol esetében ezt nehezebb kivitelezni. Ki van ám ez találva, bármelyik platformot is választod, nagyjából ugyanannyit kell majd kiadnod.
2018. jún. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem is az, hogy konzolra nehezebb lenne olcsóbban venni játékot, csak épp egy PC-s játék mindig is olcsóbb lesz, mint a konzolos verzió. Erre rá tesz egy lapáttal, hogy PC-n nem muszáj árukeresőn nézelődni CD után, ahogy azt említettem simán találsz töredék áron legális kulcsot amit csak beaktiválsz és kész. Konzolnál nem feltétlen jön ki annyira nagyon olcsón, bármilyen megszerzési módot is választasz.
2018. jún. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én megjelenéskor sosem veszek játékot, értelmetlennek tartom. PS4 fronton nem tudom, de Xboxon is lehet kapni játékokat rettenet kicsi pénzért (1500 Ft volt most a Titanfall 2 Ultimate Edition pl.). Ráadásul itt is van EA Access, meg GamePass is. Nem mondtam hogy nem kell a konzolra rákölteni, de eddig jóval olcsóbban kijöttem, mint PC-n.
2018. jún. 23. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyébként azt vettem észre, hogy a használt konzol játék (új megjelenés) ára is feleződik rövid időn belül. Még el is tudom adni a játékokat.

Senkit nem akarok egyébként meggyőzni hogy a konzol jobb, mindenki ott játszik ahol neki kényelmes, de számomra anyagilag sokkal kedvezőbb, hogy a gépért csak töredéket fizetek, és utólag költök valamivel többet a PC-hez képest.

2018. jún. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xKakashix ***** válasza:

hát Magyarországon konzollal olcsóbban kijössz az biztos, még ha idővel költesz is rá annyit mint mondjuk egy jó gépre, ha megvárod az akciókat meg esetleg használtan veszel hozzá játékot stb, akár féláron is hozzájuthatsz, na meg azért ingyenes játékokból is egyre több a minőségi, összességében konzollal olcsóbban kijössz, ha csak gamingre kell egy "gép"

de persze számítógép esetén is ott van a használt hardverek lehetősége, egész olcsón hozzá lehet jutni jó cuccokhoz ha keresgélsz..

szerintem a legnagyobb különbség az a kettő között, hogy gép esetében egyszerre költesz többet, míg konzol esetén idővel megy rá a pénz

2018. jún. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem is tűnik olyan soknak, ha a szifon x 300k :D
2018. jún. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 P.O.C. ***** válasza:

Így utólag már én is sajnálom rá, pedig nem is költöttem túl sokat ahhoz képes, hogy sokan mennyit vernek el rá, mert csak a régi 3. genes i5 -ös gépem kapott egy GTX1060 -et meg beruháztam egy alap G-Sync -es monitorra. De így is volt majdnem 200. Ráadásuk egyre kevesebbet kockulok, nem igazán használom ki, pedig lenne rá szabad idő.


Jobb lett volna, ha veszek helyette egy használt RGH-zott X-BOX 360 -ast 50 ezer kürül, a többi pénzt meg elk(*)rvázom. :D

2018. jún. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nőkre sokkal többet költöttem, és a rájuk kidobott pénzt ma már sajnálom. Jól keresek, nem iszom, nem dohányzom, ennyi függőségem hadd legyen már...
2018. jún. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!