Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen előnyei vannak egy...

Milyen előnyei vannak egy érintőkijelzős laptopnak?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy laptopot (max 350k). Főleg programozásra, filmnézésre, játékra, internetezésre használnám (egyetem). Ezek közül egyikhez sem kell érintőkijelző, de ha már itt van a lehetőség, akkor érdekelne, hogy miben tudna hasznos lenni? Ti mennyire használjátok ki (ha nektek van) és mennyire tudnátok meglenni nélküle?

Ha választani kellene, erősebb gép + sima kijelző vagy gyengébb gép + érintőkijelző?



2018. jún. 23. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Windows 10-hez jól tud jönni, mert alapvetően az egész felület érintőkijelzős használathoz lett tervezve (emiatt is olyan borzasztó egérrel használni). De ha valami normális oprendszerrel szeretnéd használni (ha programozás is lesz, akkor valószínűleg úgy is valamelyik Linux disztrót fogsz használni) akkor nem feltétlen szükséges érintőkijelzősnek lennie. Esetleg akkor tud jól jönni, ha utazás-, vagy ágyban pihenés közben is szeretnéd használni, akkor kényelmesebb lehet mint touchpad-dal vagy egérrel használni.
2018. jún. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Totál felesleges az érintőkijelző.
2018. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 74 WPMttel tudok legjobb formámban gépelni, ami nem kifejezetten jó, de átlagon felüli még programozók között is. Engem kifejezetten lelassítana, ha lekéne vennem a kezemet a billentyűzetről vagy a trackpadről.


Szóval emiatt még egeret sem használok, mert az MacOSnél annyira jól van integrálva a trackpad olyan funkciókkal, ami sokkal jobbá teszi mint ha bármilyen egeret használnék. Persze egy fps játékoknál nem lenne jó, de nyílván nem arra használom a gépeket.


Szóval én sem nagyon látom értelmét egy laptopon. Maxikum ha egy olyan laptopról beszélünk, aminek le lehet szedni a képernyőjét és tabletként is lehet használni. Pl.: Microsoft Surface.


Más esetben nem ... Csak parasztvakítás olyanoknak, akik nem tudják megfelelően használni a billentyűzetet vagy tracpad/egeret.

2018. jún. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, várok még véleményeket / tapasztalatokat!
2018. jún. 26. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!