Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nincs kép? Csak egy...

Miért nincs kép? Csak egy SATÁT és egy videókártyát raktam bele. Égett szag is van. Kivettem, most már eredeti állapotban sem működik

Figyelt kérdés

A pontos történet. Van egy gépem 8 giga rammal, videókártya nélkül, de szerintem tök jó integrált videókártyával, GTA5-öt vitte lowon :"D. Mit is mondjak még a gépről... Korábban volt benne egy táp amit véletlen felrobbantottam, az én hibám, tudni az okot is meg minden, nem ez a lényeg. Ki lett cserélve a táp akkor, és a szerelő azt mondta, hogy minden rendben. Ez nem fontos info, de azért elmondom, hátha mégis.


Azóta tökéletesen működött a gép az új táppal, ami egyébként 500W-os, és az van ráírva, hogy ,,Made in China" ami kissé vészjósló.


Egyszer költöztem azóta, kivettem a merevlemezt, hogy a költözéstől az autó döcögésétől ne sérüljön meg semmi, és jobb helyen szállítottam azt külön.


Amikor visszaraktam a HDD-t a gépbe, elfelejtettem bedugni a satát, nem volt kép.

Kellene képnek lennije függetlenül attól, hogy van merevlemez, vagy sem, ugye? Ez miért volt?

Miután bedugtam a satát, újra lett kép, és tökéletesen működött a gép onnan.


Kitaláltam, hogy van nekem egy új HDD-m, 2000gb, be kéne rakni azt is. Egy másik gépből kivettem egy satát, amiről tudom, hogy jó, mert a másik gépben is funkcionált. Ezzel a kábellel csatlakoztattam az új HDD-t. Közbe gondoltam egyet, abból a régebbi gépből a videókártyát is átrakhatnám, hisz ebben úgy sincs, csak az integrált. Át is raktam a videókártyát.


Nem volt kép ez után, csak égett szag, félelem miatt egyből áramtalanítottam, nem akarom még többet robbantgatni. Kivettem a videókártyát:


ugyanez, nincs kép csak égett szag. Kivettem mindent, és vissza állítottam eredeti állapotba, de ÍGY SEM MŰKÖDIK MÁR! A gépháznak volt egy apró darabja, ami kicsit hozzáért az alaplaphoz, arra gondoltam, hátha ez a baj, ezt eltüntettem. Talán nincs égett szag, nem tudeom, de lehet, hogy még mindig van. Viszont továbbra sincs kép eredeti állapotban sem. Tisztítgatom, nyomkodom, kihúzom újra bedugom, újracsatlakoztatom a hdd-t.


Mit rontottam el? Mit lehet ezzel csinálni? Ha tápot cserélek az valószínű megoldja a problémát?



2018. jún. 28. 01:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A made in china semmit nem jelent, mert nagy cégek is gyártatnak Kínában. Lásd Samsung csúcsmobilok, vagy éppen a ram-ra való chipkészletet is ott gyártják, amit a márkás corsair, kingston stb márkákhoz vesznek.

Pontos táp név kellene (általában az oldalán rá van írva). Ha nincs név az oldalán, azért az már gyanakvásra ad okot.


Kép nem feltétlenül lesz, mert nincs miről adatot beolvasni (ha kivetted a HDD-t). A BIOS-t mondjuk el kellett volna tudni érni, esetleg egy üzenet hogy nem található merevlemez a gépben.


Az szép dolog, hogy beteszed a videokártyát meg a HDD-t is, de a monitor kimenetét átkötötted a videokártyára? Ez is fontos.


Ami a hibát illeti: Égett szagot az olvadt műanyag szokta adni, de ez nem csak tápegység, hanem alaplap vagy processzor sérülés is lehet (kontaktos). Húzd le az összes táp csatlakozót, nézd meg hol van fekete égésnyom, esetleg az alaplapon látsz-e kipúposodott kondenzátort. Ha van ilyen az alaplapon, akkor az szállt el és azt kell cserélni (persze a táp pontos ismeretének hiányában kérdéses, hogy a tápot is kellene mellé cserélni vagy sem).

2018. jún. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze, a monitorkábelt is átdugtam, még vizsgálódom a többi iránt.
2018. jún. 28. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!