Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olvastam itt ha rendelek új...

Olvastam itt ha rendelek új gépet, valamelyikhez kell BIOS frissítés különben nem megy. Ezt én hogy tudom megoldani hogy ne kelljen kérnem rendeléskor? Vagy ez hogy működik. Alapból én a sajátomat tudom frissíteni de ez működött alap biossal. Help?

Figyelt kérdés

2018. jún. 28. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha gépet veszel akkor az alaplap támogatási listáját kell átbogarásznod, hogy hányas verziójú bios-al működik a vásárolni kívánt processzor.

Ha azzal is jó, amivel kiadták az alaplapot, akkor nem kell kérni bios frissítést, viszont ha más verzióval akkor értelemszerűen kérni kell.

2018. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És én ezt nem tudom meg oldani ?
2018. jún. 28. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvan az alaplap és processzor, de nem lett a BIOS frissítve, akkor csak úgy tudod frissíteni, hogy egy azonos foglalatú de előző generációs processzort raksz bele, amit kezel az alaplap.
2018. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen ment a pacsi!
2018. jún. 28. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, ha olyan processzort veszel, amit az aktuális BIOS nem támogat, akkor el se indul a gép. Megnyomod a bekapcs gombot, felvillannak a fények, leáll.

Ez alól kivétel a q-flash-plus (nem sima q-flash, plus verzió) funkcióval szerelt alaplapok, de ez nagyon ritka még a mai napig és tipikusan az 50-60e vagy drágább lapoknál elérhető. Ebben az esetben RAM és processzor nélkül is lehet frissíteni BIOS-t USB-s pendrive-on keresztül.


Példával élve:

Te magyarul beszélsz, de meg akarsz tanulni angolul. Van egy remek faszi, aki németül elmagyarázza az angolt. Érteni fogod német nyelvtudás nélkül? Nem.


A BIOS frissítés olyan dolog, hogy a gyártó, amint van újabb, azt rakja már a gyárban az alaplapra, de nincs rá garancia, hogy te nem egy, a raktárba beszorult első genes lapot kapsz és szívhatod a fogad miért nem megy.

A BIOS frissítés elvégezhető egy, az aktuális BIOS által támogatott processzorral is, utána menni fog az újabb. Ehhez rá kell keresni a pontos alaplapra, amit kinéztél, átmenni a támogatás/support fülre, ott az UEFI/BIOS fülön megnézni melyik processzor melyik BIOS verziónál támogatott.


Ha van ismerős, akinél van olyan proci, amivel biztosan tudod az új lapot frissíteni, akkor elég tőle kölcsön kérni (meg venni neki 1 adag pasztát az újrakenéshez). Ha nincs, akkor marad az orosz rulett, vagy menni fog, vagy nem.

2018. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen neked is! Vágesz
2018. jún. 29. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!