Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés
Egy elég régi változatú valamilyen 3000-es TP link routerem van jelenleg. Szeretnék egy cserét eszközölni. Egyszer volt szerencsém egy komolyabb 5 GHz-s archer-t használni kölcsönbe kipróbálni, de az 5 ghz-en kevesebbre jutottam mint a 2,4-esen a gyenge jelerősség miatt, így ahhoz ragaszkodnék, hogy csak 2.4 GHz-s darabot veszek. Jelenleg 2 db nagy antenna van a routeren, nem a gyáriak mert azok kevesek ide, és így is kicsit instabilnak érzem, de ez lehet a szoftver/hardver öregsége is, nem az antenna hibája. Olyan darabot szeretnék tehát, ami 2.4 GHz-s, adott esetben rakhatok rá ilyen (8db-s) nagyobb antennát, legyen legalább 2,de inkább több külső antennája. Plusz pont lenne a QoS. Nincsenek nagy elvárásaim, 100 mega netem van, de LoL-ozás közben (ez egy játék) random ping ugrásaim vannak néha, és elég zavaró. Általában 40-50 közt mozog a pingem, de van hogy gondol egyet és elszáll 2k-ig, de legtöbbször csak párszáz lesz, nem olyan sok. Így 5-10 másodperc alatt megoldódik, de egy online játékban ez is sok lehet. Ha meg nagyon elszáll 2k-ra vagy fölé, akkor a visszacsatlakozás ideje miatt akár 30-40 sec is lehet egy ilyen "jump". Emiatt szeretnék egy biztos, stabilan működő új eszközt beszerezni. A router előtt, csak a modemről általában 5-7 pingem van speedtesten. Ja, még azt elfelejtettem, hogy kábellel nem tudom megoldani, ezért kell a wifihez ragaszkodnom, ilyen powerline meg egyéb dolgokkal nem próbálkoznék szívesen, csak magam miatt, így döntöttem amellett hogy legyen akor egy jó kis router csere, abból az egész család profitálhatna.

2018. jún. 28. 21:20
 1/2 A kérdező kommentje:
TP-LINK TL-WR1043ND Router-t nézegettem eddig, de ha van jobb ötletetek, jöhetnek
2018. jún. 28. 21:46
 2/2 Derwer ***** válasza:

1; a lefedettség mérete kb fordítottan arányos a frekvenciával . Tehát 5ghzen kisebb a lefedettség, de nagyobb a sebesség.

2; WIFIn, főleg 2,4 GHz-en lesznek nagyobb késleltetések , mert a frekvencia telített, sok az ütközés.


Mindenképp egy ACs, (nem gagyi ACs, tehát minimum 1700mbps-es) routert keresnék.

Az AsusWRTs routerekben van QoS, bár az olcsóbbakban (30k) fapadosabb.

2018. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!