Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri váltanom? (ryzen 1200...

Megéri váltanom? (ryzen 1200 athlon 880k ról)

Figyelt kérdés

Sziasztok

a mai nap belefutottam egy lehetőségbe hogy haverom 16 k ért oda adná nekem a processzorát (ryzen3 1200)

Nekem egy athlon x4 880k van aminek magasabb az óra jele

én játékra szeretném használni de nemtudok dönteni.

Néztem össze hasonlításokat és mivel a ryzen újabb (bár kevesebb órajel) jobban szerepelt olyan 30% fejlődés lenne de én nagyrész rainbow six sige ezek.

Felment gépigény.hu ra és ott a játékhoz az én x4 880k-m megfelelőbbnek tűnt értem én ugy hogy a x4 880k ra zöld pipát adott a ryzen 3 1200 ra pedig sárgát csak ez riasztott vissza a vásárlástól ezért teszem fel a kérdést itt :)

Összegzésként nemtudom hogy mennyit számít játéknal az órajel + a chache

x4 880k 4,2 ghz (4,5 ghz overclock) 4 mb chache

ryzen3 1200 3,1 ghz (nemtudom overclockolja e magát) 8mb chache

konfigom:

gtx1050 2gb

8gb ram

válaszokat előre is köszönöm



2018. jún. 28. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:

megéri, DE vedd figyelembe:

Kell venned új alaplapot, +16-20e (4 ram slotos a későbbi bővíthetőség miatt)

Kell venned új ramot, mivel ezek már csak DDR4-et támogatnak, abból is 2x4GB 3000MHz-es lenne a jó, ez újabb 30e (vagy 2x8GB, de az 55-60e).


Ha ezekre is van még pénzed, akkor megéri.

Ha nincs, akkor felejtős.

2018. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ :)

kérlek kitudod nekem fejteni hogy mivel jobb a ryzen marmint mikor számít és mennyit az órajel + a jovőben is mit vegyek figyelembe processzornal

2018. jún. 28. 22:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg bőven, de - alaplap és memória választással okosan mivel nem mindig kompatibilis, Ryzen 3,9 Ghz nagyjából (pár játékban = a I3 8100 ami a legújabb 8 gen i3..
2018. jún. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

többségében teszteket vehetsz alapul, mennyivel gyorsabban számol különböző adatokat, rendezési feladatot milyen hamar old meg. Esetleg nézz összehasonlító videókat, mennyi fps-t ad pluszba.

A magszám és az órajel csalóka lehet, mert pl ott van az FX széria, "8" maggal, aztán a mostani 4 magos i3 köröket ver rá.

2018. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!