Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC Konfig 600 ezerből?

PC Konfig 600 ezerből?

Figyelt kérdés

Új konfigot szeretnék venni magamnak mivel a régi már kezd elavultál válni.

Szeretnék rajta tökéletesen játszani és mellé még programozni/3D munkát végezni.

Olyan 600.000 Ft a budgetem rá. Tudnátok nekem összerakni egy elég jó konfigot?



2018. júl. 4. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
reggel osszerakok egyet. addig ird le h mid van. pl. ssd,gephaz stb.. vagy minden uj?
2018. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Pcpartpicker.com
2018. júl. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Pcx.hu

Mindeképp i7 8 gen re építs, az most best ár érték arányban van. Asus alaplapok, Gigabyte ok olcsóbbak egy picit. Z370. Minőségi Corsair táp. Nwme ssd, 6gb os GTX vidikari minimum. Hgst vinyók jól bírják, wd black is elmegy. Vízhűtő felesleges, moduláris táp is az. Hűtőnek elég egy jobb ventis. Ház az tök8 csak legyen sok külső csati. Az alaplap legyen jól bővíthető későbbre. De ennyiből már egy xeon procis cuccot is tudsz összerakni;)

2018. júl. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felbontást és játék\munka arányt írhatnál, ekkora keretből ha komoly munkáról van szó threadriperre építkeznék sok rammal, de ha hobbi programozásról beszélünk akkor valószínűleg érdemesebb egy 1080ti t nézni 2700x\8700k mellett.
2018. júl. 4. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ide Intel Core I7 8086K-t vennék és egy Z370-es lapot:


[link]


[link]


persze attól függ , hogy milyen 3D munkára kel . Ezért inkább Socket 2066-os lapkára épits: Én ebben az esetben így raknám össze a gépet:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. júl. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem annyira komoly, csak hobbi szinten foglalkozok ilyenekkel. Eddig egy Computer Imperium előreépített PC-t néztem (Az ultra hd i7 gaming pc), de sok rosszat hallottam róla. Köszönöm az eddigi konfigokat és tanácsokat!
2018. júl. 4. 14:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Pár hetet még mindenképp várj, valószínűleg a nyáron jönnek az új nvidia kártyák, legrosszabb esetben is 180 ezer körül indulhat majd az 1170 várhatóan 1080ti körüli teljesítménnyel(most 300 alatt csak elvétve akad normális hűtésű). Nem tudsz igazán mellélőni sem a 8700k val, sem a 2700x el, előbbi játékok alatt kicsit jobb, utóbbi meg minden másban, de a különbség nem túl nagy egyik oldalon sem. Személy szerint amd t vennék, mert kizárólag 100-120hz feletti játékban van érdemi különbség a 8700k javára, viszont a 8700k a platform vége, a 2700x et meg a következő generációnál gond nélkül cserélheted egy erősebb variánsra(és nem inteltől megszokott 3% os ugrásra lehet itt számítani, ha igazak a pletykák a zen2 alapú r7 12 maggal jön, és 5ghz körüli órajellel). Ha 144hz játék a cél akkor viszont kizárólag szarrá húzott 8700k jöhet szóba.


#5

Naná, építkezzen egy halott platformra, pláne ebben a kategóriában, atyaég. Kaby lake X senkinek, semmilyen célra nem éri meg, soha nem is érte meg, nem véletlen temette az intel talán fél év után. Játékra szarabb mint a kaby lake volt, munkára meg egy túlárazott fos az intel saját vonalán belül is, és akkor még nem is beszéltünk a ryzenekről(már a 2700x is lenyomja mindenben(játékban\munkában egyaránt), 50-60 ezerrel olcsóbban, fele annyiba kerülő lappal - de említhetném a 12 magos threadrippert is kb 20 ezerrel drágábban-, még csak a hozzá való alaplap képességeit sem tudod ezekkel a procikkal használni. 8 magos procit 150 ezerért, 16gb ramot 80 ezerért, 1080ti ból meg a leggagyibb hűtésűt ami csak van - őszintén nem értem, minek szóltál hozzá a kérdéshez?? Btw a 8086k semmiben nem tér el a 8700k tól, egészen pontosan ugyanaz a hardver, az egyetlen különbség hogy más a doboza - milyen agyhalottnak ér ez meg plusz 30 ezret?? Az árkülönbség oka, hogy limitált mennyiségben érhető el, még csak nem is válogatott chipek, épp annyi esélyed van a tuningra mint bármelyik 8700k val.

2018. júl. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
WD nwme ssd k nagyon jók! Saját magad rendelt, épített konfiggal mindig olcsóbban jössz ki mint előre épített tel.
2018. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!