Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gépfejlesztés a mai játékokhoz...

Gépfejlesztés a mai játékokhoz. Mennyire felelne meg?

Figyelt kérdés

Szeretnék újabb játékokkal játszani, mint pl: PUBG, Rainbow Six Siege (ezzel jelenleg is játszok, de örülnék neki ha tudnék rendes minőségben játszani), Battlefield 5 stb... nem feltétlen Ultra HD 4K-ban, csak hogy meglegyen a kényelmes fps, kényelmes felbontás stb.

Szóóóval jelenlegi konfigom:


Processzor: AMD Phenom II X4 965 BE, ezt szeretném egy AMD FX-8350-re cserélni.

Videokártya: Valami régi fisfos 1 GB-os Radeon...(ami nagyon szívesen túlfűti télen a radiátort is, nyáron meg megsütöm egy 5 csillagos étteremnek bármelyik főztjét rajta), na ezt szeretném egy 1050 TI-ra cserélni.

Tápom: Cooler Master MWE 550 Bronze (nemrég lett cserélve 1-2 hónapja valami noname kerregős tápról)

Alaplap: Asus M5A97 LE R2.0, ezt nem szeretném cserélni, mert + pénz lenne, és a másik processzornak is megfelelő foglalatú.

RAM: 2x4 GB HyperX Fury

Illetve nemrég vettem a táppal nagyjából egy időben egy Cooler Master processzorhűtőt, és nekem teljesen megfelel.

Tehát ez mennyire felelne meg ezeknek a játékoknak?


2018. júl. 5. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Add el a CPU+LAP+RAM+VGA kombót és vedd meg a linkelt konfigot, sokkal jobban jársz, mint az FX procival. Ha még marad keret, érdemesebb lenne a Zotac Twin X2 GTX-1060 3gb kártyát venni (+20k).

2018. júl. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olcsóbban szeretnék kijönni belőle, és ez a CPU+LAP+RAM+VGA kombó nem ér szerintem 20.000 forintot sem, szóval nem hiszem, hogy megérné + alaplapot nem tervezek cserélni.
2018. júl. 6. 00:38
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért 20ezerért elviszik egyből, a memória miatt, de lehet még 25ezerért is.


Tervezel vagy nem tervezel cserélni, ezt kell tenned, minden más csak pénz pazarlás.


Amit írtam 130k mínusz amiért eladod a cuccaid (20-25k), azaz 105-110k.


Te magad költöttél volna a procira 25k-t, illetve gondolom nem a legolcsóbb 1050Ti-t vennéd, hanem amelyiket "jónak" gondolod, azaz minimum 60-65k. Tehát a te megoldásod 80-85k.


Vagyis amit én írtam, kb. 25k-val drágább, ami nem kevés, de garis a lap és a ram is cserébe 3 évig, míg abban a fapados lapban az FX bármikor megsütheti a tápellátást (vrm). A fogyasztás többletről nem is beszélve, amit a villanyszámlában okoz majd az elkövetkező 1-2 évben.


De csinálsz amit akarsz, ragaszkodj egy elavult sokat fogyasztó platformhoz.

2018. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes platformot váltani, jobban jársz Ryzennel, mint egy elavult FX-el.
2018. júl. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elgondolkodok rajta, viszont sajnos nincs egyszerre annyi pénzem rá, ezért akartam az FX-et venni, még ha eladom a mostani cuccaimat sem jönne ki annyi pénz. Lehetséges hogy megveszem majd a videokártyát, aztán spórolok még a platformváltásra. Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 6. 17:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Fx 8350 akár gtx 1060 6gb-al is vígan elvan.
2018. júl. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!