Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a táp elvinné egy 9600GT-t...

Ez a táp elvinné egy 9600GT-t meg egy E8400-et?

Figyelt kérdés
[link]
2018. júl. 6. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Nem igazán, 120W áll rendelkezésre minden procin kívüli 12V fogyasztóra (VGA, ventik, stb.), de kb. ennyi a VGA fogyasztása maxon egyedül.

Ez egy hulladék táp, de a konfig is, nagy kárt nem tehet bennük :)

2018. júl. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%
9600GT helyett nézz pl egy GT730-at használtan.
2018. júl. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ádiy4 válasza:
100%

A képen azt látom hogy 300 W a max. teljesítménye a tápnak . Szerintem jó lesz ez a táp . ( GPU - 96 W + Cpu 65 W )

És szerintem használható gép lesz belőle.

2018. júl. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 MGéza ***** válasza:
91%
Hulladék táp... A Delta :) Na még egy szakértő. Kis teljesítményű, de nem mai darab. Megbízható, egy próbát megér.
2018. júl. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 MGéza ***** válasza:
91%
Delta electronics. A cég körülbelül akkor kezett PC elktronikával foglalkozni, amikor az IBM megalkotta az XT-t. Tapasztalatban talán csak a Seasonic veheti fel velük a versenyt. Az egyik első cég volt, amely képes volt 80+ hatásfokú tápegységeket piacra dobni, nem saját név alatt a legnevesebb brand gyártók beszállítóiként ismertek, mai custom cégek közül a német Antec dolgoztat velük például. Szóval rohadtul melléfogtál kedves BADABUM.
2018. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Aki azt írta, hogy 300W a max, az nem ért a tápon lévő feliratokhoz. Úgy helyes, ahogy írtam.


Másik, mint említettem, hulladék táp, hulladék konfig és én vagyok a hülye? :D


Ez a táp max. irodai volt újkorában is, hiszen nagyon gyenge 12V ággal rendelkezik, ráadásul a 8cm venti sem épp nagyobb teljesítményre van kitalálva. A 9600Gt és az E8400 pedig jók voltak, úgy 10 éve.


Nyilván a hulladék jelzőt mai szemmel értettem. Nem logikus? Rácsaptatok az írásomra mint tyúk a takonyra. :D


Az a táp egy hulladék (ma, 2018-ban), ahogy a vga+cpu is (ma, 2018-ban), a fogyasztásuk pedig terhelésen csúcsra járatják majd azt az irodai használatra szánt tápot, ami ha kinyírja őket, nem lesz kár egyikért sem, mert mind hulladék (ma, 2018-ban).


Lehet nyomni a zöldet analfabéták, a piros már megvolt.

2018. júl. 7. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 89%-os, én nem pontozlak le, de megérdemelnéd, hiszen ráengednél egy ilyen nagy fogyasztású gépet egy ilyen kis teljesítményű irodai tápra. Gondolom te is csak annyit konyítasz a tápokhoz, hogy "delta, húúúú" meg "300W", elég az.
2018. júl. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 MGéza ***** válasza:

Akkor azt is láthatod a címkén hogy két 12V ág is van ebben a tápegységben: 10A a processzornak 12A a többinek(itt még elkülönített ágak vannak). Mindkét ág bőven a szükséges fogyasztás felett van névleges teherbírásban, tehát elégséges a teljesítménye. És igen, öreg de nem hulladék, többek közt az egyik gyártó amelynek nem igazán melegszenek a tápegységei. Például 8 centis ventivel készül az Antec EA380 is, mégis csendes, kiváló darab. Attól mert valami klasszikus elrendezéssel készül, még nem rosszabb mint a mostaniak. Szóval érdekes és kicsit sem helytálló következtetéseket vonsz le ránézésre. Nyilván a sok "hülye" hardveraprós aki ért hozzá azért vesz keveset fogyasztó konfigokba ilyet ha nem akar sokat költeni, mert hulladékok. 9600 GT TDP:

[link]

2018. júl. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Na látom megint lepontoztok magas lóról, tudhatnátok annyit már, hogy a második 12V ág a procié. Miről beszélünk akkor?
2018. júl. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"többek közt az egyik gyártó amelynek nem igazán melegszenek a tápegységei"


Ez nem gyártó függő, hanem hatásfok függő, azaz 100W felvett teljesítményből mennyi a hasznos és mennyi a hulladékhő.

Egy Delta bronz táp jobban fog melegedni, mint egy Lc Power Gold táp, azonos terhelésen.

A 8cm venti által megmozgatott levegő mennyisége azonos fordulaton kb. 40-50%-a egy 12cm ventinek. Szóval mihez képest halk? Be Quiet belépő System Power 8 400W tápjánál mondjuk halkabb? :)

2018. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!