Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FSP 500W HEXA táp megbízható...

FSP 500W HEXA táp megbízható legalább 8 évre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tápot szeretnék venni a gépembe, mert a mostani tápegységem M-Tech márkájú amit sok helyen azt láttam, hogy megbízhatatlan és oda tudja vágni a gépet. Én meg most vettem új alaplapot, memóriát, procit, vga-t még nem de azt is. De a tápot nem. És most megijedtem, hogy oda vészhet-e az új konfigom.


Tehát erről a tápról vélemények és kibírja hosszú távra? legalább 8 év.

Link: [link]


Vagy másik opció, hogy ha tudtok jobb, minőségibb, megbízhatóbb tápot akkor azt is írjátok. PCI-E csatlakozó, 4pin, 24 pin, legalább 2 sata csatlakozó legyen benne. Ha kettő sata akkor +1 molex csatlakozó legyen benne vagy 3 sata kábellel rendelkezzen.


Köszi a minél hasznosabb válaszokat. Szép napot.



2018. júl. 7. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Leírnád a konfigodat? Mert lehet, hogy elég lenne neki egy kevesebb wattos, de jobb minőségű táp.
2018. júl. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 MGéza ***** válasza:
8 évre? Semmiképp. Jó minőséget képvisel a belépő szinten, de annyit nem jósolnék neki, bár ez függ a követelményektől is. A gold minősítésű tápegységekre szokás ennyi garanciát vállalni, azoknál is a drágább darabokra.
2018. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát olyasmi táp kéne, ami nem vágja oda a gépem elég hamar. Tudtommal táp által odavágott perifériákra nem adnak garanciát.


A gép konfigom:

Alaplap: ASROCK A320M-HDV

Proci: AMD Ryzen 5 1600 gyári hűtővel

Videókártya: NVIDIA GT 430 de.. későbbiekben ki fogom cserélni vagy GTX 1050 Ti-re vagy GTX 1060-ra. De inkább 1050 Ti.


Most valami 4000 Ft-os 400W-s M-Tech táp van a gépembe

2018. júl. 7. 21:25
 4/25 anonim ***** válasza:

Sajnos tapasztalataim szerint a tápok csak gariidőn belül megbízhatók (tervezett avulás)...


Amúgy viccet félre téve belépő szinten nem rossz táp, de ár-érték arányban nem túl jó.

Közülük szemezgess:

-Antec VP400PC

-Cooler Master MasterWatt Lite

-Be Quiet! System Power 8

Ha még lenne 2-3 ezred akkor egy Seasonic S12II messze a legajánlottabb lenne.

2018. júl. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Közbe + infó a táphoz mert elfelejtettem azt hozzá tenni. Még a kiválasztott táp se passzol a gépházamhoz. Olyan táp kéne amit a gépház felső részére kell tenni NEM az alsóhoz!
2018. júl. 7. 21:34
 6/25 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom ezt a tápot.

Kicsivel drágábban ott Cooler Master MasterWatt Lite 500W, vagy a be quiet! System Power 8 500W.


Bár ekkora távra én már lehet, hogy a kissé magasabb kategóriájúakból választanék, csak ott már az ár is több. EVGA G3, Seasonic Focus Plus, Corsair RMx, Bitfenix Whisper M, Super Flower Leadex/Leadex II. Ebben a kategóriában a 7-10 év gyári garancia sem ritka, ami azért arra utal, hogy ezeket már ennyi idő átvészelésére tervezték.


Vagy a két ársáv közt az ismét kapható Corsair Vengeance 550M, 5 éves gyári garival. Azzal sem járnál rosszul, kb. 21-22 ezer forint.

2018. júl. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

A Hexa+ 500-as tápnál gyakorlatilag a Be Quiet System Power 8 400W nagyobb teljesítményre képes, mellesleg jobb minőségű. Még jobb a Pure Power 10 400W.


A Hexa+ tápot csak a prohardver gépajánló topikban nyomatják, gondolom az Fsp szponzorálja őket amiatt.

2018. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, ehhez a konfighoz még 500 watt sem feltétlenül szükséges.
2018. júl. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen és akkor elég a 400W is gondolom annyi elég ryzenemhez meg a gtx 1050 ti-hez.
2018. júl. 7. 21:37
 10/25 anonim ***** válasza:

Na megnéztem hardveraprót is, ez is ajánlott, ha igazán olcsó kell:

[link]

2018. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!