Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a gépem...

Miért nem ismeri fel a gépem az alaplapon lévő videokártyát?

Figyelt kérdés

Vettem egy másik videokártyát, amit már elég régóta használok. Egy pár hete úgy gondoltam, hogy újratelepítem az op.rendszert (windows 7) , ami erre a külső kártyára történt. Azóta a gyári kártyát már nem tudom használni. Átdugom a kábelt, de nincs kép. Arra gondoltam, hogy ismét telepítek és közben a kábelt csatlakoztatom a régi kártyához, hátha akkor arra telepíti a cuccot, de tartok tőle, hogy egyáltalán nem lesz képem, akkor viszont semmit nem fogok tudni tenni. Van valakinek ötlete? Aki tud kérem segítsen!

Előre is köszönöm szépen.



2018. júl. 8. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed.

Akkor most két videokártya van a gépedben?

2018. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

# 1/1

Bocs, de szerintem te még annyira sem értesz ehhez, mint én.

2018. júl. 8. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
De mi az, hogy "külső kártya", meg mi az, hogy "gyári kártya"? A gyári kártya alatt a prociba integráltra gondolsz? Milyen procid van? Milyen kártyát vettél? Meg hogy lehet egy OS-t "videokártyára telepíteni" (sehogy)? Meg minek akarod te a "régi kártyát" használni(gondolom, hogy a processzorba integráltra gondolsz)? Hidd el, hogy próbálok segíteni, ugyanis számítógép szervizben dolgozom, de úgy nem tudok, ha értelmetlen dolgokat írsz le. Én meg ebből az infoból próbáljam meg kikövetkeztetni, hogy te mire gondolsz, és ha nem sikerül, akkor le vagyok hülyézve.
2018. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hülyéztelek le, de mindegy. Nem tudod mi az a külső videokártya? Most erre mit mondjak?

Ez már önmagában furcsa attól, aki számítógép szervizben dolgozik, de lényegtelen, van ilyen!


Az, hogy "integrált kártya" helyett "alaplapon lévő kártyát" meg "gyári kártyát" írtam, attól még nem értelmetlen. Ha szaknyelven írnám le a dolgot, akkor lehet, hogy nem is kellene segítség.

Én meg azon lepődtem meg, hogy te furcsának találtad, hogy két kártya van a gépemben. Ezért gondoltam, hogy nem értesz a dologhoz, ami egy ténymegállapítás volt és nem sértés.


A gyári kártya alatt azt a kártyát értettem, ami gyárilag van benne, mert gondolom nem adnak el olyan gépet, amiben nincs alapból videokártya.


Azok a kérdések, hogy milyen a proci, meg, hogy milyen kártyát vettem, szerintem ezek értelmetlenek. Főleg az, hogy miért akarom az alaplapon lévő, gyárilag beépített kártyát használni. Ennek abszolút semmi köze az egészhez.


Azt viszont elismerem, hogy azt rosszul írtam, hogy a külső videokártyára lett telepítve a Win7.

Ezt nem jól fogalmaztam meg.

Az történt, hogy telepítéskor az a kártya volt használatban így azzal együtt lett installálva az op.rendszer.


De inkább hagyjuk az egészet, mert én nem tudom elmagyarázni szakszerűen, te meg csak a szakkönyvszerű

megfogalmazást érted.

2018. júl. 9. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!