Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti melyik laptopot választanát...

Ti melyik laptopot választanátok és miért?

Figyelt kérdés

Mivel kb. egyforma a teljesítményük ezért a tartosság és megbízhatóság az elsődleges szempont.


[link]


[link]


[link]


2018. júl. 8. 17:04
 1/9 anonim ***** válasza:
42%

Igazából hardware szerint szinte ugyanaz mindegyik ahogyan említetted is.

Az Asus az annyival jobb, hogy valamivel újabb proci, és kétszer akkora SSD van benne. Bár pont ennyivel is drágább, szóval te döntöd el, hogy kellenek-e azok az extrák a pénzért cserébe.


A Lenovo-t én inkább alapból kizárnám megbízhatóság és tartóssági szempontból. Nincs vele nagy baj, de azért mégis Asus illetve az Acer a versenytárs, szóval mindenképp csak a 3. helyezést kapja tőlem.


Az Acer az nagyon megbízható gyártó. És ezt tapasztalatból mondom. Volt tőlük már alsó, közép és felső kategóriás laptopom is, és bármennyire is nyúztam mindegyiket, sosem volt egyikkel sem semmi gond az ég világon. Én leginkább ezt választanám. DE! (Folytatom.)


Szerintem magad kell eldöntsd, hogy megér-e +15 ezer forintot az a nagyobb SSD és egy gennel újabb proci az Asus laptopban.

Szóval az Acer és Asus között válassz. Ha a nagyobb SSD pedig neked nem számít mert nem használnád ki úgy sem, akkor meg vedd figyelembe a design-t. Ugorj be egy boltba és nézd meg melyik tetszik jobban amikor kézbe veszed.


1. Asus/Acer (nekem az utóbbi szimpibb, de az Asus-nál SSD nem tudom megéri-e neked a 15-k-t.) Bár ennyi extráért lehet kapsz ugyanolyan Acert is.

2. Lenovo

2018. júl. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Ha már a design döntene, akkor én úgy vagyok vele, hogy legyen visszafogott inkább a külső, és minél hagyományosabb. És az inkább az Asus.

Hiaba szeretem jobban az Acer márkát, nekem e két modell közül külsőre jobban bejön az Asus.

Nem tudom te hogy vagy vele. Lehet neked a vad gamer stílus jobban tetszik, mert akkor meg az acer az ami neked való.

2018. júl. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a korekt választ Próbálok teszteket keresni az Acer nagyon meggyőző tesztekem Asus-ról sajnos semmi pontosabb tesztet nem találtam. A hűtésük érdekelne még, hogy mennyire melegednek és hogy mennyire hangosak.
2018. júl. 8. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem vagyok szakértő, de nekem az ASUS a szimpatikusabb - jobb proci, több SSD.


De amúgy nézz szét több helyen is, szerintem olcsóbban is találsz ebből a típusból valamelyik normálisabb online számtech boltban (ipon, pcx, aqua stb.).

2018. júl. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kinézet másodlagos nálam mind a 3 megoldás tetszik. Elmegyek azért majd megnézem élőbe is.
2018. júl. 8. 17:24
 6/9 anonim ***** válasza:

Jobb a hűtése, erősebb és sokkal megbízhatóbb a garanciája, mint az általad kinézett háromnak:

[link]

2018. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez se tűnik rossznak
2018. júl. 8. 19:11
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 Viszont azzal számolnia kell a kérdezőnek, hogy amit linkeltél az "csak", i5-ös procival van ellátva. Bár igaz, a videokártya az jobb mint a linkelteké jóval.


A proci kérdés nem igazán számítana asztali gépeknél, mert ott játékban nem igazán nyújt extrát az i7-es az i5-össel szemben. Viszont laptopokról beszélünk, amiben minden hardver "lebutított" és sokkal gyengébb, hiába ugyanaz a neve. Egy laptop i7-es proci kevesebbet nyújt mint egy asztali gépes i3, szóval én nem mennék az i7-es gamer laptopok alá... (Ezeket is tapasztalatból állítom. Csináltam teszteket, és az akkor 4. generaciós i3-as asztali gépem többet nyújtott mint a 6. generációs i7-es Macbook.)


Szóval vagy keresgélnék egy közteset, vagy gyűjtenék még, vagy beérem az asus-al vagy acer-el.

2018. júl. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
A laptopos 1060-as maxq kártya mellé untig elég az a 4 magos i5, teljesen felesleges az i7. Sokkal több fps-t nyer játékokban az erősebb videókártyával, mintha erősebb processzort venne gyengébb vga-val.
2018. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!