Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jelenleg a számítógépemben...

Digitry kérdése:

Jelenleg a számítógépemben egy pentium dual core e5300 2.6ghz processzor van. Milyen processzort lehet e helyett bele rakni a gépbe és egy kicsit jobb?

Figyelt kérdés
2018. júl. 12. 10:03
 1/4 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az alaplap ismerete nélkül nehéz biztosat mondani. Egy Core 2 Quad Q6600 biztosan belemenne, de lehet, hogy egy E8300/E8400/E8500 is, vagy akár egy Q9550 is.
2018. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Alaplap?
2018. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Core 2 Quad Q6600-ot pedig simán felhúzhatod 3000 MHz-re, feszemelés nélkül, ha nem kapsz q9650-et. Én is megcsináltam, atomstabil volt 3 GHz-n is:

https://www.youtube.com/watch?v=hDgzvDtfyTk


Nézd meg az alaplapod cpu supportját, ott írják, hogy melyik CPU-hoz melyik bios kell, azaz kell-e frissítés

2018. júl. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A Q6600-s nagyon jó proci, bár tény, ha húzod, akkor szépen fogyaszt és télen fűt is.

Mindenképp egy alaplap tip kell, ha pl P35 chipset-s akko mehet bele akár a Xeon pl E5450, több Cache, kevesebb fogyasztás magasabb órajel, és húzható is.

Én lecseréltem a Q6600-t egy E5450-ra, nagyon jó, bár nem játszom, de amire kell, arra elég.

A hardveraprón lehet Xeon-kat venni nagyon olcsón, és már fel van készítve, csak belerakod és mehet, -esetlegesen bios-ban is segítenek.

2018. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!