Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A processzor mièrt melegszik...

A processzor mièrt melegszik fel ennyire?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kettő ève èpítettem egy közèpkategóriás számítógèpet. A választásom az AMD FX4300-as processzorra esett. Van mellette egy 8gigás ram ès egy NVIDIA GTX 750 Ti. Az lenne a problèmám, hogy az elmúlt napokban elkezdte azt csinálni, hogy játèk közben szaggatások jelentek meg (Fortnite). Megnèztem a hőmèrsèkletet ès 75-80 között volt. Nos megfogtam szètszedtem, kiportalanítottam a hűtèst, újrakentem MX2-es pasztával ( a règi paszta úgy összeragasztotta a bordát ès a processzort, hogy alig tudtam szètszedni). Mindent megcsináltam amit olvastam, hogy ilyenkor csinálni kell, viszont a hőmèrsèklet mèg mindig 65-75 fok között ingadozik játèk közben, de a szaggatások teljesen eltüntek, sőt a gèp is úgy felgyorsult mint újkorában amikor összeraktam. A procihűtőm nem a gyári, sok rosszat olvastam róla ezèrt inkább rá se raktam. A jelenlegi hűtőm egy Arctic 64 plus ès akinek ugyan ez a config van állítólag nem megy 60 fok felè.. legalábbis ezt írták, hogy igaz-e azt nem tudom. Azt szeretnèm megtudni, hogy problèma-e ekkora hőmèrsèklet vagy valami gáz van a gèpem hűtèsèvel. Előre is köszönöm a válaszokat.

2018. júl. 20. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Még éppen normális hőfok ennek a processzornak. Gépházad jól szellőzik?
2018. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A gèpház egy íróasztal lába ès a fal között van. Tudom nem a legjobb hely, de azèrt van hely a falap ès a fal között kb 15-15 centi mind a kettő oldalon.
2018. júl. 20. 07:40
 3/14 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani, hogy alapjáraton 35-45 fokos a gèp, csak játèk közben melegszik fel.
2018. júl. 20. 07:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Házventilátor található benne?
2018. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A házban nincs ventillátor.
2018. júl. 20. 08:02
 6/14 anonim ***** válasza:

A processzorod egy FX-es. FX-ek nagyon szeretnek melegedni, ez tény. Cserébe a procik nagyon olcsók (!).

Ha teheted a procidat cseréld le egy ryzenre az nem fog 50 foknál tovább kerülni.


Az is lehet, hogy venti beállítások nincsen jól beállítva. Amikor játszol akkor húzd fel kb maxra a hűtő teljesítményt így jóval lehűti a procit. (Alaplapi programmal tudod ezt szabályozni vagy a biosban)

2018. júl. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#6: De ha Ryzen-re vált, akkor kell új AM4 alaplap, DDR4 RAM (ezekre kényes a Ryzen, utána kell járni mely memóriákkal működik).
2018. júl. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igen, az az egyetlen baj. Akkor maradjon a ventibeállítás.
2018. júl. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A processzorod 95W TDP-s. A hűtőd meg 115. Ez nem fogja tökéletesen lehűteni soha az fx-et. Még jó is lehetne, ha hátrafelé fújna a ventije. Ajánlom egy Alpenföhn Sella beszerzését és tegyél mögé egy ventilátort a ház hátuljára. 7-8 ezerből megúszod és 50 fok fölött nem nagyon fogod látni a cpu-t. Nekem ugyanez a megoldás tartósan bevált fx6300 esetében. Az ugyanúgy 95W-os.
2018. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 MGéza ***** válasza:
Ha nincs benne venti akkor alkalmazd az ősi módszert a szellőztetésre: Vedd le a gépház oldalát, akár mindkettőt. Pár fokot ezzel is nyerhetsz.
2018. júl. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!