Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezhet hogy egy Chieftec...

Spityeg kérdése:

Létezhet hogy egy Chieftec GPA 500 S8 táp el sem indít egy Asrock FM2A88X Extreme 4+ alaplapot A8 5600K Apuval? Csak 4 tűs cpu power csatlakozó van rajta gyárilag, de ez nyolcasra alakítva sem elég? Épp csak felpörög és rögtön megáll.

Figyelt kérdés
Milyen tápot ajánlotok (GTX 1050 TI,8gb ram, házon öt venti, két vinyó és egy ssd)

2018. júl. 20. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Le kellene tesztelni egy másik táppal is, mert alaplap, processzor, RAM hiba és még sok más is okozhat ilyen hibát...
2018. júl. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mivel alakítod át? Mert pl molex->4 pin felejtős, túl gyenge az a kábel a nagyobb áramerősséghez, nem lesz elég watt.
2018. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
4 pines tápcsatlazokó lett átalakítva nyolcassá. Az előző alaplapnak elég volt a nyolcpines csatlakozóba a négy pines táp. (Gigabyte F2A55M-HD2)
2018. júl. 20. 13:27
 4/9 A kérdező kommentje:

olvastam valahol hogy ha túl nagy az áramfelvétel akkor a táp lekapcsol...ilyesmi lehet?

Milyen tápot érdemes venni_? Alsó tápos Deepcool kendomen ház.


Zalman 500W ZM500-TX fekete tápegység

Cikkszám: 609239 ez jó lehet pl?

2018. júl. 20. 13:35
 5/9 MGéza ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez lenne a gond. A Zalman amúgy is felejtős tápegység témában, vacak. Minden csatlakozó a helyén van rendesen? A videokártyának kellett 6 pin és ha igen akkor rá van dugva? videokártyára dugtad a monitor csatlakozóját? vedd ki, BIOS-ban nézd át a beállításokat ha az APU-val elindul.
2018. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kártyának nem kell a hat pin, bios reset volt, videokártya nélkül is el kéne indulnia.
2018. júl. 20. 14:33
 7/9 A kérdező kommentje:

Épp csak felpörög egy pillanatra a procihűtő és ki is kapcsol. ha benyomva tartom a power gombot folyamatosan próbálja pörgetni..

Front Panel Header csatikat néztem, szerintem jól van, különben fel se pörögne...

2018. júl. 20. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez akár alaplap hiba is lehet. Mégpedig a tápot kapcsoló részén.
2018. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A System Panel Header-nél a power kapcsoló tűi a felső sorban vannak. Gondolom felirattal felfele kell rádugni a tűkre. Ha fordítva van az nem okozhat ilyesmit gondolom...
2018. júl. 20. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!