Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A mai videókártyák kompatibili...

A mai videókártyák kompatibilisek lennének, működnének régebbi configokkal?

Figyelt kérdés
(pl. még ddr3-as rammal, ehez megfelelő alaplappal) A videókártyáknál van-e ilyen "megkötés", hogy csak az újabb alaplappal működnek, mint a processzoroknál? Illetve ha 1 év múlva, összeteszek egy brutál erős gépet, csak éppen a videókártya lesz az amiből egy gyengébbet veszek, hogy majd ha 1,5 év múlva (az egy év múlvához képest) kijönnek a gtx 1270, 1280-ok, abból vegyek egyet, akkor valószínüleg működni fognak, úgy hogy nem cserélem le a többi komponenst?

2018. júl. 21. 08:13
 1/7 P.O.C. ***** válasza:
Természetesen működni fognak. Mindig a videokártya avul el hamarabb. Én két kofigomat is két videokártyával használtam.
2018. júl. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha az akkori VGA-k is PCI-E szabványúak lesznek, akkor működni fog.


Az meg nem jó logika, hogy veszünk egy brutál gépet (pl. i7-K) játékra egy ahhoz képest hurka VGA-val (jelenleg 1050Ti szint), hogy majd 1-1,5 év múlva tudjunk is játszani vele ahogy szeretnénk. Akkor egy közepes gépet kell venni (i3-i5) és a megfelelő VGA-t hozzá (1060 vagy használtan 1070).

2018. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MGéza ***** válasza:
A kártya könnyebben elavul mint a processzor. Megy a gen 8 Intel és a Ryzen őrület, de akinek ddr3-as konfigja van, annak igazából nem sok aggódni valója van processzor terén. Még az FX-ek is kompromisszumokkal, de bőven jók játszani. Kompatibilitás probléma egész addig nyilván nem lesz amíg a pci-e slotot valami másra le nem cserélik, de ez nem várható úgy hiszem.
2018. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hát úgy értettem a "brutál gépet gyengébb videókártyával" hogy majd az 1160 lesz benne, nyílván a legerősebb i7-es proci mellet, gyors 3200mhz-es ramokkal, stb.. stb.. csak azért, mert 4k-ra szeretnék majd átváltani, viszont akkor inkább már az 1170-et kéne venni, és mellé még egy normális 4k-s monitor.. az az ami már sok. Ezért gondoltam, hogy tulajdonképpen felépíek a videókártya köré egy erős configot, a videókártyánál kicsit lejjeb adom, végülis full hd-ra tökéletes a 60-as kártya, és rá 1, 1,5 év múlva ha jön a 12-es széria beleteszek egy erősebb vga-t ami már tudja a 4k-t és mellé veszek egy normális 4k monitort.


Ez mennyire válhat be ez a terv?

2018. júl. 21. 08:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak viszonyítási alapként:

Nekem i5 4690k-m van, ez volt a haswell, 4. generáció intelnél. Ez a proci már megélt egy gtx 760-at, egy gtx 970-et és jelenleg egy gtx 1080 van mellette.

A fejlesztés emellett táp csere meg ram bővítés volt és viszlát.


A mai kártyák már lassan 15-18 éve PCI-E foglalatot használnak, aminél ugyan van 1, 2, 3-as verzió, de ezek kompatibilisek, maximum ha két különbözőt raksz össze, akkor a régebbi foglalat lassabb adatforgalmával fog működni (ha a lapon kisebb van, akkor a lap miatt, ha a kártya nem tud annyit, mint a lap, akkor meg a kártya lassítja az adatforgalmat).

2018. júl. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 MGéza ***** válasza:
A GTX 1070ti már most is elég erős 4k játszadozásra. Igaz nem lesz fix 60fps ultra, de lesz játszható fps szám. Úgy számolj, hogy minden generációnál nagyjából eggyel eltolódnak az erőviszonyok, tehát az 1170 úgy körülbelül a GTX 1080 szintjén lesz. Persze, jöhetnek olyan játékok a jövőben amelyeknek akár a GTX 2180ti is kevés lesz majd ha egyszer kijön, de egyenlőre erre még nagyon nem érdemes számolni.
2018. júl. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, még gondolkozok rajta. Mert nem is a géppel van a bajom, mert oké, egy erős gép, majd az 1170-el tök jó lenne, normálisan lehetne 4k-ban játszani vele.... De az a fránya monitor annyira fájdalmas, mert egy 32colos 4k-s monitor 130ezertől indul.
2018. júl. 21. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!