Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A monitor (CRT) nem állítható...

A monitor (CRT) nem állítható 60 Hertznél magasabbra?

Figyelt kérdés

Vettem egy nagyon jó kis Philips 109E5 monitort, de az a gondom hogy 60 Hertznél feljebb, se alacsonyabbra nem állítható, miközben az előző crt monitorom egy Samsung Syncmastert gond nélkül ment. Ezt a monitort kipróbáltam egy 1000 éves retró P4-en, és azon megf tökéletes. A Win7 valamiért nem ismeri fel, manuálisan ini fájlok mókulásával sem, driver elvileg van XP-re, de azzal sem működik.

A VGA Gtx 1070, és HDMI átalakító kábellel csatlakozik a monitorhoz, először azt vetettél meg velem a boltban, most meg azt mondták hogy vegyek egy ilyet, talán akkor jó lesz: [link]

Valami tanácsot várnék, hogy akkor íygy már biztosan már jó lesz, mert többe kerültek már az átalakítók, mint az egész monitor. :(



2018. júl. 25. 03:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az olcsó átalakítók mind 60Hz-en működnek, a HDMI és a DP egyaránt. Léteznek speciális konverterek, például a HD Fury-nak, ahol 1080p 75Hz és 720p 120Hz a vége. De ez a cucc annyiba kerül, mint két - három új monitor...
2018. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Te pénzt adtál egy CRT monitorért? Mégis mennyit, csak úgy kiváncsiságból? A hardveraprón 4-5 ezerért már 19"-os lapost is lehet kapni.
2018. júl. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Vettél??? CRT monitort? Ugye úgy érted, hogy elmentél érte és elhoztad?

Manapság egy CRT monitor már semmit sem ér, kivéve ha valami nagyon különleges darab. Ha egy ezrest adtál érte, már az is több, mint amennyit ér...

2018. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 P.O.C. ***** válasza:

Bakker, már az átalakító árból lehetett volna venni egy ugyan ekkora LCD -t használtan. :D

Az 60 Hz -en is sokkal jobb a szemnek, mint ez 85 Hz -en.

2018. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Ez agyalágyult.
2018. júl. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Azt az ostoba eget...
2018. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem azért kérdeztem, hogy jöjjenek haha crt fikázások, de tegyünk pár dolgot tisztába:

1. A CRT mai napig legjobb a játékra, mert o vagy 1 ms a válaszideje, az olcsóbb 20-40 ezres LCD-k mind 4-6 ms válaszidővel rendelkeznek.

Meglepődnétek mennyien használnak még gamerek, i7-es gépekkel crt-t, persze nem a gagyi fajtákat, elég benézni a Hardverapró vagy a Gépigény topicjaiba.

2. Mindazonáltal akarok venni LCD-t, egy GSnycre gyűjtök, az ami egyedül jó a játékra, de olyat nem is kapsz 60 ezerért, és addig is kell használni valamit.


Az 1-nek kösz az értelmes választ, ment a ződ.

Am. 2 ezer volt a monitor, kb egy Mekis kaja ára.:D

2018. júl. 25. 13:37
 8/17 A kérdező kommentje:
1. nek: nem hiszem hogy a HDMI átalakító annyira gagyi lenne , majdnem 5 rugó volt, és a Samsumg, szintén CRT monitorral tökéletesen ment a gép, a hülye Win nem ismeri fel, ez elég spéci, limitált játékos cucc volt, és az "olcsó 50-60 ezres LCD-ket kenterbe veri képminőségileg.
2018. júl. 25. 13:39
 9/17 anonim ***** válasza:
NEM veszed észre a különbséget 8ms alatt, pláne egy jó IPS panelnél. 60FPS az 16ms-et jelent képkockánként és ettől aligha kapsz sokkal többet egy játékban. Ha a CRT-t 75Hz-en használod, akkor is 13ms telik el két képfrissítés között. Ennyit a gyors válaszidőről. NEM LEHET észrevenni!
2018. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utsó: nézd, lehet hogy igazad van, én amíg nincs G-synces, nézegettem a használt LCD-ket, 25 ért láttam egy normálisat, de 6 ms válaszidővel, és maga az eladó mondta, hogy játékra ez nem való, használt cuccért meg 20-30 nál többet nem adok, mert ha az 1-2 ezres crt tönkremegy az nem tétel.

Aki szerint meg 10-20 rugóért lehet venni, nézze meg a specifikációkat is, pl ami a gagyi AMD FreeSyncet használja, a legolcsóbb LG 24GM79G-B is 80-100 körül van, és mint tudjuk az AMD egy nagy rakás...

Egy normális Nvidiás, mondjuk Acer Predator mindjárt 130-tól kezdődik...

2018. júl. 25. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!