Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egyetemre szeretnék venni...

Egyetemre szeretnék venni notebookot,200. 000 Ft környékén?

Figyelt kérdés

Több lapot is elolvastam, de vagy elavultak voltak, vagy sokszor nagyon drágán kínálták a termékeket.

BGE gazdaságinformatika szakra nyertem felvételt, ide szeretnék venni egy gépet. Én személy szerint egy használt, garanciális Hardveraprós Thinkpadra gondoltam (4 évre tervezek) , szerintem ennyiért az a legjobb. Jöhet új és használt is!



2018. júl. 27. 07:31
 1/5 hypno ***** válasza:

Az egy jó választás.

Miként a Dell Latitude, vagy HP Elitebook, vagy Probook sorozat is.


A lányom a mérnökinformatika karon egy Dell Latitude E5420 laptopot használ, amit 5 éve vettem használtan, egy évesen második generációs i5 procival.

Annyit turbóztam rajta, hogy a 4 GB RAM-ot feltöltöttem 8 GB-ra, tettem bele egy 250 GB-os SSD-t és kidobtam belőle az optikai meghajtót.

Az eredeti gyári aksija még 65%-os.


Amire használják, arra még túl jó is.

2018. júl. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

laptopsystem.hu, ott tudsz válogatni használt laptopok közül. A csávó aki viszi anno hardveraprón kezdte, megbízható.

200K ért pl van HP EliteBook 840, szerintem azzal nem lőhetsz mellé, 1080p-s kijelzőn meg programozni is kényelmeseb.


De ha írsz konkrétabb igényeket, jobban tudunk segíteni :)

2018. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Bírja ki a 4 évet, ha lehet ne U-s végű legyen a processzora.


8gb ramra 256-os SSD-re gondoltam.

2018. júl. 29. 09:11
 4/5 hypno ***** válasza:

Az üzleti kategóriás gépek simán ki fognak bírni 4 évet.

ha találsz egy jó ajánlatot, nyugodtan enged el az SSD-t és a 8 GB ramot is, mert ezeket könnyedén és viszonylag olcsón tudod upgradelni.


Az U processzoroktól nem kell fáznod, mert a mérsékelten alacsonyabb teljesítményért extra akkumulátoros üzemidőt, vagy lényegesen kisebb tömeget kapsz cserébe.


Nem vagyunk egyformák, de pl. szerintem egy világítós billentyűzet, magasabb képernyőfelbontás és IPS panel olyan tulajdonságok, amikről ne mondj le.

A numerikus pad megléte opcionális. Én speciel nem szeretem.

2018. júl. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2-tes az a HP 840 ""ELITEbook"" nekem is volt 2 napig. Valami katasztrofális kijelzője van, mint ha mindig csipás lenne a szemem... Lenovo X220 is van otthon de olyan IPS kijelző mint a telefonokon, bárhova fordítom szuper éles kép, valahol a videók mint ha 3D lenne, annyira kontrasztos...


Most vettem egy Lenovo X1 Carbon-t egyetemre, de nem adnám semmiért, U-s procival is repül és 6-8 órát kibír filmezéssel és netezéssel. Világ legvékonyabb biznisz notebookja, több infó a neten :)

2018. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!