Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem játssza le rendesen...

Miért nem játssza le rendesen a videókat a VLC?

Figyelt kérdés

Pár napja letöltöttem egy filmet, de amikor meg akartam nézni, a kép össze-vissza bekockásodott, meg befagyott. Először azt hittem, talán eleve a videó hibás.

De belenéztem pár olyanba, amik már régebb óta a gépen vannak, és némelyiknél ugyanezt csinálja, pedig ezekkel eddig semmi baj sem volt. Valamelyiket pedig ugyanúgy viszi rendesen. Media Player és a windows gyári videólejétszó viszont gond nélkül viszi, szóval nem a géppel van gond, hanem a szoftverrel.

A legfrissebb verzió van fenn, de azóta újratelepítés is megtörtént, de a hiba fenn áll.

Mi lehet a gond? Hogyan tudnám kiküszöbölni?



2018. júl. 27. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam is volt ilyen, a win10 okozta (a tavaszi frissítés). Újratelepítés után nekem jó lett, de próbáld meg csökkentett módban DDU-val leszedni a VGA drivert, majd reboot és feltelepíteni a legújabb VGA drivert
2018. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is csomó videót/filmet bekockázott random pár másodpercre a VLC, leszedtem egy régi verziót, és egy külön codec pakkot (rengeteg videó csak elég gyökér formátumban volt meg), nálam ez megoldotta a gondot.
2018. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, mindkettőt kipróbáltam. Csökkentett módban letöröltem a videókártya drivert, majd újra raktam, Letöröltem a VLC-t is, és egy régebbi verziót (3.0.0) raktam fel. Sajnos a hiba továbbra is fennáll :(

Amit nem értek, hogy anno ezzel a verzióval semmi gond sem volt, illetve az említett filmekkel sem, régebben gond nélkül vitte. Ja és olyat is csinál, hogy először kockásodik, meg szétesik a kép, aztán utána bezárom, megint megnyitom, és jó. De harmadszorra meg megint szar, szóval ugyanannál a videónál sem mindig csinálja.

Számomra ez már magas, van vkinek bármi jó ötlete?

2018. júl. 27. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Windows 10-ed van? Nálam még akkor is meghülyült a vlc, amikor átcseréltem a kimeneteket, azaz a TV-t kötöttem össze DVI-HDMI-vel és a monitort HDMI-HDMI-vel. Amikor visszacseréltem, jó lett. Változtattál valamit a hiba megjelenése előtt a gépen?
2018. júl. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, Win 10-em van. Emlékeim szerint nem változtattam semmit, egyszer csak behülyült. Direkt egy régebbi verziót tettem vissza, hátha azzal volt a baj, de nem, az is ugyanolyan rossz, és ugyanúgy csak bizonyos videóknál, de ott sem mindig. A zenékkel semmi baja, azt mindet viszi szépen.
2018. júl. 28. 11:28
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Mintha csak az én gépemet írnád le. Sajnos akkor nálad is csak a win10 újrahúzása fogja megoldani.

Még annyi tippet tudok mondani, hogy a tavaszi verziófrissítés után minden drivert újra kell rakni, az alaplapit is. Nálam ez is behülyítette anno a vlc-t

2018. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!