Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges, hogy ez a laptopom...

Lehetséges, hogy ez a laptopom baja? És ha igen, mennyibe kerülne megjavítani?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet, hogy van egy ezeréves, Acer 7738G-m.

Egy fél éve folyamatosan azt csinálja, hogy ha játszok rajta, kikapcsol. Ha csak úgy simán netezek, stb, semmi baja nincs, viszont ha kicsit jobban megterhelem, kikapcsol, csak úgy.

Szétszedtem már, kipucolni, de az nem sokat javított a helyzeten, ugyan úgy kikapcsolgat.

Általában 5 perc is elég neki, mostanában úgy csinálom hogy ventillátorral nyomom neki a hideg levegőt, úgy kb 1 órát is kibír kikapcsolás nélkül :D

Lehetséges, hogy a processzort kellene újrapasztázni? Amiatt kapcsolat ki folyamatosan, vagy VGA hiba lesz?

Mennyi idő és pénz egy pasztázás, ha beviszem egy szervízbe? (Sajnos annyira vakmerő nem vagyok, hogy ezt egyedül csináljam meg itthon)



2018. júl. 29. 12:32
 1/2 Dongaben ***** válasza:
Hogy mennyiért csinálják meg, azt nem tudom. De, ha még nem volt pasztacsere, akkor biztosan az a hiba. A hővezető paszta elöregszik, és nem adja át a hőt a hűtőnek. Ezt laptop-nál gyakrabban kellene cserélni, mint asztali PC-nél...
2018. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mivel laptop, szerintem jobb, ha beviszed, hogy pasztázzák újra, mert otthon szenvedés az egész (bár ritkán kellet szétszednem laptopokat)


azért kapcsol ki, mert ez egy védekezési mechanizmus, mert játék alatt megnő a terhelés > több hő keletkezik > nem tudja megfelelően átadni a hőt (öreg paszta), ezért hogy ne süljön meg az egész cucc, lekapcsol

2018. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!