Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minél drágább egy laptop,...

Minél drágább egy laptop, annál tovább bírja?

Figyelt kérdés

Laptop vásárlásban szeretnék segítséget kérni.


A közeljövőben szeretnék laptopot vásárolni. Eddig számítógép használó voltam és sose volt saját laptopom.

Több laptopokkal foglalkozó oldalon olvastam, hogy a mai laptopok (úgy értve mai, hogy elmúlt 10 évben gyártott) maximum

3-4 évig bírják teljesítménytől, márkától függetlenül.

Ez nem jó hír, mert általában sokféle termékre jellemző, hogy minél drágább, annál tovább bírja.


Tehát valaki tudna olyan laptopot mondani, ami kb. 10 évig avgy annál tovább bírja? (Mindig megbecsülöm a dolgaimat, így nagyon vigyázok mindenre, pláne ha drága volt.)


Vagy, minden laptop, tehát a mai felsőkategóriás 400 000 forint felettiek is csak pár évig bírják nagy odafigyeléssel, tehát ne gondolkodjak nagyon drága laptopba, mert úgyis hamar tönkremegy. Tehát ilyen téren nem számít, hogy 180 000 Ft vagy 400 000 Ft.


Egyébként, még egy kérdés, mit jelent hogy női laptop? Nő vagyok, de nem tudom mitől lehetnek mások a "női" laptopok. Kisebbek lehetnek azért ez a nevük?


Megjegyzés: Nem használok olyan programokat, amikhez szuper grafika nagyon sok memória kell. Van 1-2 játékom,de azok nem foglalnak sok helyet és egy 5 éves középkategóriás számítógépen is tökéletesen futnak. Jelenleg a számítógépemen kb. 250 GB a foglalt terület.


Egyébként a laptop napi szinten sokat lenne használva. Tehát fontos egy jó akkumlátor.



2018. júl. 29. 18:12
 1/6 szántóvető ***** válasza:
ez a 3-4 év hülyeség.vannak rosszul sikerült szériák,de inkább 2x ennyi idővel kell számolni.női lapotop?passz..a hosszú üzemidő miatt ultrabook lenne a legjobb,de ezek negyedmillánál kezdődnek ami azért elég sok.és a mérettel kapcsolatban sem árt dűlőre jutni:a jellemző a 14 és 15,6"-os méret.gondolom ennél nagyobbat nem akarsz.
2018. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha meg mindegy hogy 200 vagy 400.000 akkor sem érdemes 10 évre tervezni egy 400.000-es laptoppal. Inkább vegyél 5 évente 200-ért. Az meg lutri hogy mennyit fog kibírni. Lehet hogy 6 hónap. garancia, csere -, de lehet hogy 10 év. 5 év alatt úgy is elavul, kinövöd, lassú lesz az újabb játékokhoz és akkor veszel egy másik 200.000-est.
2018. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


szántóvető: Ezt a női laptop dolgot nem én találtam ki, több weboldalon olvastam ilyet. A kijelző méretét még nem tudom, de biztos nem a lehető legnagyobb, de nem is a legkisebb.


Fehersrac: Nem vagyok nagy játékos, 1-2 játékkal játszom néha, de azok régiek és ezeken kívül sem érdekel más játék, ráadásul nincs is rá idő. Így a játék nem fontos tényező.


Az az elsődleges, hogy elég sokat használnám. Nekem nincsenek tapasztalataim a laptopokkal így nem tudom milyen árkategóriában kell keresni vagy milyen tulajdonságra kell figyelni, ha a hosszú üzemidő a legfontosabb, valamint hogy sok éven keresztül bírja.

2018. júl. 29. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Női laptop külön nincs, maximum a színük miatt mondják annak. Megbízhatóság terén az átlag gépeket jobb elfelejteni, életben tarthatóak 8 évig, de vagy sok szerencse kell hozzá, vagy sokat kell rá költeni. Ha ilyesmi élettartam a cél, akkor inkább használt üzleti gépeket érdemes nézni. Ne rémisszen meg a használt szó, garanciálisan is árulnak már ilyeneket, megbízható boltok (én is így vettem laptopot, ezért merem ajánlani). Ezek ugyan nem túl nőiesek, és nehezebbek, illetve nagyobbak is, mint mondjuk egy ultrabook, cserébe egy atomtámadást is kibírnak, kis túlzással. Méretileg szerintem neked 14, és 15.6 hüvelyk között volna érdemes nézelődnöd, esetleg még a 13 is jó lehet. Ha most kéne vennem így gépet, akkor én a ThinkPad T430s-t választanám.
2018. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám hogy neked a drágább gép érné meg.Vagyis inkább egy olyan gép ami jobb konfigurációval rendelkezik (erősebb).Mert ha minden oké akkor kibírhat annyit amit szeretnél.Azért egy erősebb gép,mert nálad ahogy írtad nem lenne terhelve ebből adódóan esetleg tovább b8rják az alkatrészek.
2018. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. júl. 31. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!