Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy komplett gyors PC szett...

Egy komplett gyors PC szett monitorral meg billentyűzettel meg mindennel mennyibe kerül átlagban? (Kivéve egér) Melyiket ajánlanátok és mitől jobb a drágább?

Figyelt kérdés

Nekem csak az kell hogy gyors legyen mert a régi laptopom idegtépően tud laggolni egy játéknál, pedig már mindent megtettem hogy ne tegye, youtube videók segítségével.

Köszi:)



2018. aug. 1. 04:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem csak az kell hogy gyors legyen mert a régi laptopom idegtépően tud laggolni egy játéknál,"


Ha csak az kell hogy gyors legyen, az sokba kerül. A játéktól függően 300-tól számolhatsz fölfelé.

2018. aug. 1. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

CPU: I5-8400

GPU: GeForce GTX 1050Ti

Alaplap: Asus Strix B250G

RAM: 16GB DDR4

OS: Windows 10 64bit


Nekem ez a konfigom van, szinte minden játékot elvisz FullHD-n Max beállításokon akár 45fps-el.


180.000Ft-ért vettem át ismerősömtől.

2018. aug. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Denes999x ***** válasza:
100%

"Mitől jobb a drágább?"


Egy PC, attól hogy drágábban adják el, nem lesz jobb. Ehhez ismerni kell az alkatrészeit.

Minél jobb processzorod van, annál gyorsabbak lesznek a különböző munkák (pl. videovágás), a fájlműveletek gyorsabbak lesznek, multitaskingnál és folyamatos ALT-TAB-ozásnál rendesen tud akadni egy gyengébb processzor. Azt kell még tudni, hogy bizonyos szint felett (ez kb. akármilyen páréves processzort takar), az általános rendszersebességen nem javít, az ugyanis onnantól kezdve a tárhelyen múlik. Itt jön képbe az SSD-HDD dilemma. A HDD olcsóbb (1TB=12000ft) és jóval lassabb, szóval régi gépek általában emiatt olyan lassúak. Az SSD irtózatosan drága (120GB=10000), de annyival gyorsabb. A rendszer pár másodperc alatt feláll, a böngésződet gyakorlatilag azonnal megnyitja, stb. A játékteljesítmény együttesen a procitól és a videokártyától függ. A kihajtós elmélet kitalálója itt meg is dögölhet, annyiról van szó, hogy az erősebb visszafogja a gyengébbet. Teljesen független egymástól a feladatuk alapvetően.

Egy játékra is alkalmas gép ára terjedhet 120 ezertől a csillagos égig (monitor nélkül). Nagyjából 220 ezerből már össze lehet rakni egy középkategóriás játékgépet, ami még 4-5 évig fogja vinni a játékokat fejlesztés nélkül. Fölöttem van egy konfig, amit ne vegyél meg, ugyanis rettenetes ár-érték arányt képvisel. Az a konfig, amit mindjárt elküldök, legalább 40-50 százalékkal jobban fogja vinni a játékokat.

2018. aug. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Denes999x ***** válasza:

[link]


Ha nem jelenik meg minden, csak kattints a "kosárba" gombra.

2018. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Denes999x ***** válasza:

Jaj, a perifériákat elfelejtettem.


Billentyűzet: [link]

Van tapasztalatom ezzel a billentyűzettel és semmi panaszom nincs rá. 8 ezer forintért nagyon jó ajánlat.


Monitor: [link]

FullHD, IPS, 24".

2018. aug. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2# Hogy tettél 8. genes procit a lapodba?
2018. aug. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Denes999x ***** válasza:
100%
#6 Az ismerőse biztos az Intelnél valami belső modder
2018. aug. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne szidjátok szegényt, még van 1 hónap a nyári szünetből :D


Amit a 4. írt konfig, az viszont remek.

2018. aug. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm megfontolom:D Várok vele pár évet, kitudja mi lesz egyetemen a sorsom.


"..ami még 4-5 évig fogja vinni a játékokat fejlesztés nélkül."

Fejlesztés alatt videokártya kicserélését, vagy miket értesz?

2018. aug. 1. 14:04
 10/10 Denes999x ***** válasza:
Igen, olyasmit értek rajta.
2018. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!