Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alapú laptopot vásároljak?

Milyen alapú laptopot vásároljak?

Figyelt kérdés
Szeptembertől megkezdem műszaki irányú tanulmányaimat. Szeretnék olyan laptopot vásárolni amely nagyon hasznos lesz tanulmányaimmal kapcsolatban. Lehet rosszul tudom de az Applet jobban szokták egyetemi célra ajánlani, valamint munkával kapcsolatos dolgokra. Esetleg tervezés mérnöki szoftverekkel ilyesmi, míg a windows a gamereknek kedvez. Kinek mi a véleménye?

2018. aug. 1. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Windos és apple mind2 tud nagyon jó lenni, általában az almás gépek úgy mint telefonjaik túlárazottak, szerintem egy jól összeválogatott cuccokból álló windows laptop lehet számodra a győztes, de ha van sok pénzed akár almásat is vehetsz.

Itt csemegézhetsz vannak nagyon jók, még chromebook is: [link]

2018. aug. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egy akármilyen laptopra felteszel egy Linuxot (nekem a Linux Mint vált be, Ubuntu-t is sokan ajánlják), majdnem ugyanazokat az előnyöket tapasztalhatod, mint OSX-en. Ha mégis annyira ragaszkodsz az OSX-hez, a Hackintosh-t is megpróbálhatod.

Igaz, nekem PC-m van, de dual bootban használok Linuxot, és Windowst. Programozás Linuxon, játék Windowson. Ha nem nagyon szeretnél játszani (vagy csak régebbi játékokkal, ahol nem kell sokat szopni a Wine-nal), mindenképpen Linuxot ajánlok. Az OSX sem lehet rossz, a Windows-t mindenképpen mellőzd.

2018. aug. 2. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: persze azt kihagytam, hogy a mindennapokban használt programok helyett más alternatívát kell majd keresned. (Adobe CS5 óta nem támogatja a Linuxot, Microsoft Office sosem volt Linux-ra, tehát vagy Wine, vagy valamilyen lebutított alternatíva lesz a megoldás, ha ilyen szoftverek használatára szorulsz.)

Mindenesetre semmit sem veszthetsz, ha kipróbálod. Free, open-source.

2018. aug. 2. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Amúgy ha műszaki egyetemre mész, azaz tervezőszoftvereket kell majd használnod, akkor így is úgy is kénytelen leszel felrakni egy Windows-t, még akkor is, ha Apple-t veszel. Igaz, nem írtad, hogy milyen mérnöknek készülsz, de 99%-ig biztos vagyok benne, hogy mindenképp szükséged lesz Windows-os programokra.


Igen, tudom, hogy például az AutoCAD-nek van OSX verziója is, csak épp azt nem engedték használni a BME-n még néhány éve. Emellett meg úgyis lesz még pár szükséges program, ami meg nincs is Mac-re.

2018. aug. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget tanácsokat! Mechatronikai mérnöknek készülök és igen erre lettem volna kiváncsi hogy ehhez szükséges szoftverek milyen operációs rendszeren futnak. Orovsoknál például rengeteg látom az apple-t de akkor tervező szoftverek ezek szerint win alapon futnak
2018. aug. 2. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Valaszd ki jol milyen win laptopot veszel :). Enyemet mindenki ajanlotta nekem hogy nehogy macbook airt vegyek ne legyek hulye blabla tadam. Eltelt ket ev kieget a videokartyam es egy lassu fos. Baratnomnek is mondtak vegyen egy dragacskabb win laptopot gtx 1050 blabla i7 meg milyen csucs (airel egy arban) meg egy eves sincs de mar kuldi javitani :'D eredeti windowsom van. Neki pedig eredeti volt ra telepitve gyarilag. Ha windowsot veszel fizess tobbet de legyen ssd maskepp ugy jarsz mint en, bnom, masik bnom, a szomszedom es anyum :'D egy ev mulva kihullik a hajad amilyen lassu. Azota is banom h nem macet vettem. Meg az asus zenbook flip vagy mi is kifagyott mikor probalgattam... pedig csak megnyitottam settingset :'D.

i7 meg stb air arkategoria laptopom van es nem tudok rajta programozni mert semmire se jo youtube-on kivul. Vehetek megint ujat. Mint a tobbi windows laptopom oda rakom disznek. Osztalytatsaimnak 2010,2012 macbook pro-juk van semmi bajuk vele. Nekem 2 evet se bir ki ugyanazokkal a programokkal. Mind a mellett hogy neha kikapcsol feher smileyal a windows kek hatterrel.

Baratomnak dragabb laptopja van windows igen ahogy mindenki dicseri ossze akarta kotni a sony kulso hangszorojaval es ugyanugy bedoglott a windows. Csak azert mert hasznalta a bluetooth-ot. Es nem nem azzal van baj hogy szar a gep. Csak nem birja megnyitni az android studiot es felevet kell varni mig mutatja amit irtal programba. Ami eleg csunya egy alig 2 eves laptoptol. A bnomnek gtx 1050 je van ahogy mindenki szereti...neki meg annyira se ment ja meg i7 stb gamer laptop amit mindenki szeret.

2018. aug. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor drágább win-t vegyek ilyen célra?
2018. aug. 5. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!