Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Munkahelyi gép iOS fejlesztéshez?

Munkahelyi gép iOS fejlesztéshez?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A jelenlegi gépem, amin eddig dolgoztam sajnos csak kölcsönbe kaptam, és sajnos nemsokára vissza kell adnom a tulajdonosának. Emiatt úgy döntöttem, hogy szeretnék venni egy "új" MacBook Pro gépet, lehetőség szerint használtan.


Az eddig használt MacBook Pro gépen egészen jól futottak a programok és az emulátorok is, csak nem tudom, hogy a jövőben ez még alkalmas lehet-e a fejlesztéshez, mert úgy tudom, hogy a legújabb OS X operációs rendszerek csak egy adott időintervallumban gyártott MacBook-kat képesek támogatni (pl. a macOS High Sierra esetén a 2010 vagy újabb MacBook Pro-k támogatottak, és azt hiszem ennél csak a legalapvetőbb funkciók működnek).


Az eddig használt munkahelyi gépem specifikációja:


MacBook Pro (Retina, 13-inch, Late 2012)

- Processzor: kétmagos Intel Core i5, 2,5 GHz

- RAM: 8 GB 1600 MHz, DDR3L

- Tárhely: 128 GB SSD

- Videókártya: Intel HD Graphics 4000 1536 MB


Link: [link]



Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen gép lenne alkalmas iOS mobil fejlesztéshez?



2018. aug. 3. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy 200ezer forintos windowos laptop bőven megteszi, ha csak nem 3D élethű játékot akkarsz fejleszteni és akkor nem kell fél milliókat kiadni. Asztali gépből ugyan ezen áron mégjobbat kapsz.
2018. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos azok programok és kiegészítők (Xcode, iOS SDK), amiket mobilfejlesztéshez használok, jelenleg csak Apple-s gépeken futtathatók.

Legfeljebb virtuális gépen keresztül lehetne futtatni őket windows-s környezetben, de azt elég bonyolult beállítáni.

2018. aug. 3. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Saját fejlesztő vagy? Mert, ha igen jobban teszed ha andoridra fejlesztel jobban megéri. Minden egyes gomb nyomás után reklám amit nem lehet bezárni és gazdag leszel. Másoknak bevált.
2018. aug. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 - aha, és ezért jelenik meg először minden iOS-re, mert az Android-os piac olyan jövedelmező. Hát megsúgom, hogy az AppStore-ban sokkal több pénzt költenek, mint a Play-en, szóval ha ebből szeretnél meggazdagodni (vagy élni egyáltalán), akkor jobban jársz, ha az iPhone piacot célzod először.


Az új Pro lehet jó befektetés hosszú távra, bár annyival nem gyorsabb, mint az előző, így ha 1-2 évvel korábbit nézel ki, az is bőven megfelel. Nem tudom, mennyit keresel vele, Neked kell eldönteni, hogy mennyi idő alatt hozza az árát, és mennyi idő még, amíg nem kell cserélni (és termel).


Amúgy nekem egy 2013-as Air-em van (nem fejlesztek), és a legújabb OS lényegében összes funkciója használható, nem is nagyon tudok olyanról, ami nem.

2018. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!