Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépemnek az alaplap oldalán...

A gépemnek az alaplap oldalán csak Windows 8.1-s drivere van, akkor a Win10-t fel se rakjam?

Figyelt kérdés

A gépemnek azért van sok baja Win10-n mert nincs hozzá win10-s driver?


Procihoz van Win10 driver, de az alaplapnak nincs.


Milyen rendszert rakjak fel?

Akkor lehet ezért vannak sok hibák a frissítések után Win10-n?


Gépem adatai:


TÁP: FSP 400W HEXA

Alaplap: MSI H61M-P31 (G3)

Processzor: intel® core™ i3-3220 cpu @ 3.30ghz 3.30 GHz

Ram: G.SKILL 8GB DDR3 1600MHz F3-1600C11S-8GNT

SSD: Adata 128 GB

Merevlemez: Toshiba 1TB

Merevlemez: WD 1TB

22x dual layer DVD író



2018. aug. 6. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy MSI-s fórum moderátor szerint w10-re nem kell hozzá plusz driver, felcsattan az op. rendszer telepítésekor minden szükséges cumó.
2018. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Windows 8.1-es driverrel is 99% hogy működni fog.
2018. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz a "gépemnek azért van sok baja" alatt? Milyen bajok?
2018. aug. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Le frissült a win10, le fagyot a gép, egér mozog de semmit se csinál ha rányomtam bármire, ki írt hibákat a meghajtóról és a filmes mappámat át íródót, játék közben újra indult a gép mert frissített. Pár nap sok kékhalálom volt és folyton ciklusban, ez miatt újba raktam a win10. Megint frissült, szintén lefagyott, egér megint semmit se ér, és elég lassan is kapcsolt be a gép, pedig ssd-m van, pc led-je egyfolytában csak világított (pedig villognia szabad a piros lednek), ez egy hétig csinálta, ki cseréltem a dvd író sata kábelére és a hdd-ét (de az alaplapon a sata portban nem cseréltem ki), meg be a dvd íróba, meg szűnt a lassulás, és a led is újra villogót, egy hétig így hagytam, vissza cseréltem a sata kábelt, semmi baj az óta sem, a led is villog. De pár napja megint frissített a win10 szintén nem működött az egér, és néha a tálcán a programok újra töltenek egy pillanatra villognak.


Szerintem a sata kábelnak semmi baja, mert az óta nincs gond, egyértelmű a win10 rongálja, mert én le teszteltem másik sata kábellal is és vissza is cseréltem és semmi gond. Csak azt vettem észre az alaplapon a sata csatlakozó kicsit ferde.


De néha programok a tálcán töltenek, miért?


De úgy cseréltem ki a sata kábelt a DVD írójával, hogy az alaplapon nem húztam ki őket, csak a meghajtókon cseréltem ki, de a DVD íróval nem volt gond, így vissza is cseréltem a meghajtókon 1 hét után, most már 4 hete semmi gond nincs vele, semmi új hibát nem ír a hard disk.


Ezt írta még egy honnapja ezelőtt a meghajtóról.

Kép:

[link]


Hard disk

[link]

[link]

[link]



És mikkor még nem cseréltem ki a sata kábelt, akkor a HDD meghajtó eltűnt, és lassan jött elő az MSI logó mikkor be kapcsoltam a gépet, de a led folyamatosan világított. Vissza cseréltem és ilyen gond nincs már.


Át íródott a filmes mappám a HDD-n meg amit linkelek képet írta ki:

[link]

a meghajtóról.

Más nap már csak kékhalál fogadott, ezek a összes hiba akkor kezdődött mikkor frissített a win10 és lefagyott, és az egér se működöt mikkor kattintottam bárhová.


Mikkor akartam lehúzni télen a Thosíba-t elég nehezen jött le a sata portról, kicsit jobbra és balra mozgattam a sata kábelt.

Ezért ferdült meg a sata port?

Így áll a ferde SATA port: [link]

Nem a saját képem, csak be jelöltem.


Thosíba-t elég nehezen jött le a sata portról télen, mikkor szereltem be az SSD-t a HDD helyére.



Azt mondták a sata port nem probléma hogy óda van csatlakoztatva az SSD.

2018. aug. 6. 13:45
 5/10 A kérdező kommentje:
És a Win10 már nem rakja fel a integrált videokártya driverét és a hang drivert se már.
2018. aug. 6. 14:04
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem sikerül letiltanom a frissítéseket a szolgáltatásokban.

Tegnap letiltottam, mára már vissza kapcsolta.

A windows update medic service-re meg azt írja, hozzáférés megtagadva.

Windows 10 Home

Windows Loader-rel van aktiválva.

Win7-ről frissítettem álltam át, és akkor be aktiválta automatikusan.

Miért nem tudom letiltani a frissítéseket?

Nagyon idegesítenek a sok hibáival.

Windows 10 tálcán fel-felvillan a programok 20 percenként miért?

Régebben le tudtam tiltani a frissítéseket is.

2018. aug. 6. 14:11
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a frissítések több kárt okoznak mint hasznot. Valamiért mostanság nem szereti a gépem a frissítéseket.
2018. aug. 6. 14:13
 8/10 A kérdező kommentje:
Segítetek?
2018. aug. 6. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Windows 10-ben nem lehet letiltani a frissítéseket, max. elhalasztani, de be lehet állítani aktív időszakot, abban az időben nem fog frissítéseket telepíteni, újraindulni. Az enyém soha nem telepít frissítést és nem indul újra, ha én nem akarom, max. időnként jelzi, hogy telepíteni kellene, de ha a halasztást választom csendben marad. Egyébként nekem nincsenek problémáim frissítés után sem, kezdetektől használom a win10-et, de még soha nem kapott kékhalált, nem fagyott le, ez igaz a családban levő másik 2 laptopra is. Igaz nem home hanem pro verzió van a gépeken.
2018. aug. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor szerinted miért vannak ezek a gondok?


Nagybátyámnál is voltak hasonlók, ura kellett neki raknom.

Sok hasonló win10-s hibákról olvasok itt gyakorin.

2018. aug. 6. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!