Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek...

Milyen számítógépet vegyek 450 ezerért?

Figyelt kérdés

A ddr4 piacradobása óta nem foglalkoztam géppel, de azelőtt raktam össze őket.


I5 7xxxk procira (6 magos)

Z370 lap

Rx580

Fsp táp

Hyperx ramra gondoltam. Esetleg vélemény/ellenvelemeny?


2018. aug. 7. 09:28
 1/3 A kérdező kommentje:

Persze a 450ezret ugx értettem hogy monitorral hangfallal együtt meg periféria.


Esetleg ha osszerakok egy dupla cpus gépet azon lehetne-e bitcointot banySzni

2018. aug. 7. 09:34
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

z370 nem támogat i5 8xxxk-t.


CPU-val nem éri meg bányászni.

2018. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%

1. nincs 6 magos 7. generációs processzor, kevered a 8. generációval, ott az i5 6 mag 6 szál, az i7 meg 6 mag 12 szál.


2. Z370-es lap nem támogat 7. generációs processzort. Amennyiben 8xxx intelre gondoltál, akkor jó.


3. mi az az FSP táp? Mert ez lehet hyper, amit finoman szólva a tuning gép 1 méteres közelébe se engednék (vagy épp raider-t), meg lehet egy FSP Aurum platinum 92+ 550w-os táp is, amit bármikor (mondjuk ott azon a 60 ezres árcímke sem díszből van)


4. ramből nem ártana tudni pl az órajelet se, mert az, hogy hyperx megint egy elég elnagyolt dolog, vannak olcsóbban jobbak is vagy hasonló szintet biztosító ramok. 3000-3200MHz nem ártana, ha már tuning gép lesz.


5. Nem látom a külön processzor hűtőt, márpedig intel tuning procihoz olyat nem kapsz már, szóval az merre van?


6. Milyen gépházad van/lesz? Hasznos, ha a kinézett víz vagy léghűtés befér a gépházba és az oldala is rajta marad.


7. dupla CPU-s gép csak szervernél van, mivel a cpu a processzor számítási központja (central processing unit), mondhatjuk maga a processzor. Amennyiben GPU-ra gondoltál, ami a videokártyába épített processzor, az már megint más kérdés. Bitcoin-t felesleges bányásznod, amíg végfelhasználói áron veszed az áramot, erről a vonatról minimum egy évvel lecsúsztál, ha nem többel.

2018. aug. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!