Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes ssd-t játékra?

Érdemes ssd-t játékra?

Figyelt kérdés

480 gb be gondolkoztam mert most csak 25k, a többi meg vagy 50k

Nem bírom eldönteni hogy megéri-e

Mert szerintem igen de kb csak annyi hogy jobban tölt be a game. Szóóval nem tudom :S



2018. aug. 7. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Nem éri meg, hacsak nem az a célod, hogy minél kevesebb adattároló eszköz legyen a gépben. Viszont ilyen helyzetben meg kevés a 480GB, mert akkor még a rendszer is erre kerül, aminek azért illik programostul 80-100GB-ot hagyni.
2018. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindent azért nem pakolnék rá, szerintem nagy átlagban ki lehet bírni azt a plusz pár másodperc töltést játékoknál, a rendszer sebességét viszont nagyon megdobja egy átlagos HDD-hez képest.


Nálam egy Samu 860 EVO-n megy a winfos, plusz néhány játék. A többire ott van egy 1TB-os vinyó.

2018. aug. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"most csak 25k" mert ez a legalja kategória, igazából minősége (kontroller, chipek) miatt többet nem is ér.


Viszont, ahogy előző ugyan ilyen kérdésedhez is írtam, akkor van értelme csak ha több perces gyakori töltés időt visz le tized annyira. Kb ha nem aktívan no man sky vagy total war -al játszol, szinte nincs a piacon más játék amin tényleg segít és megérné csak emiatt megvenni.

2018. aug. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát esetleg egy-két játékhoz, fontos személyes adatokhoz, képekhez, videókhoz 480 gb 25k-ért megéri. Régebben ennyibe került egy 200 gb-os SSD.


Játékok gyorsabban betöltenek pl. ez előny egy nagyobb játékhoz pl. újabb Need for Speed játékokhoz. Mivel SSD sokkal megbízhatóbb mint egy HDD, sokkal nagyobb az élettartalma így személyes adatokat érdemes rajta tárolni.

2018. aug. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Azt leírhatnád milyen SSD-t néztél ki, az is lehet, hogy valami kínai fos.

2018. aug. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4,#5 Beletrafáltál, Kingston A400 -as SSD kerül csak ennyibe, a piacon lévő egyik legkommerszebb, sajnos bukott is vele a "sokkal megbízhatóbb mint a hdd" érved, amivel más típusnál amúgy egyetértenék.
2018. aug. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ezért kérdeztem hogy milyen ssdről is van szó. Azt hittem valami leárazott SSD de akkor így el lehet felejteni azt az SSD-t.
2018. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!