Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik videokártyákat ajánljátok?

Kroszai kérdése:

Melyik videokártyákat ajánljátok?

Figyelt kérdés

nVidia részről csak a GTX 970 et néztem

AMD részről viszont a Radeon RX 470, R9 390, R9 290

Tudom, már nem lehet kapni, de én beszerezném használtan is akár.

Azért ezeket néztem mert ezek használtan is jó árban mozognak és a teljesítményük is jók, 4GB VRAM os mind és 256 bites ek


A processzor hozzá: Intel Core I3-8100 ( ha valakit érdekelne)



2018. aug. 8. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek közül a 390 a legjobb, de csak tényleg ha nagyon jó áron van mivel, használtan már kapsz 1060-at is 50 ezer körül!
2018. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugye attól függ, mekkora keretből gazdálkodsz. Ezek amúgy mind középkategóriás kártyák, egy darabig még szépen megállják a helyüket. A fogyasztásban viszont van nagy különbség.
2018. aug. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
50-55 ezrem lenne rá
2018. aug. 8. 23:45
 4/6 anonim ***** válasza:

#1

Hol? Hardveraprón a legolcsóbb 1060 a legszarabb hűtésű msi 3gb modell 61 ért jelenleg, a 390 sokkal jobb vétel, pláne olcsóbban. 390 8gb g1 gaming van már 55 ért, 8gb dc3oc is 60. Lehetőség szerint személyesen vedd át, úgy hogy előtte(előtted) legalább 20 percig futtatja pl a furmarkot, közben nézz hőmérsékletet és esetleges vizuális hibákat, ha ezt bírja akkor jó eséllyel semmi gond nem lesz vele még nagyon sokáig átlagfelhasználás mellett.

2018. aug. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Van azért 50000 körül de igaz nem a legjobb modellek, de az hogy az r9 390 jobb vétel erősen szubjektív mivel egy 3GB-s GTX 1060 momentán majdnem minden szempontból odaveri https://www.youtube.com/watch?v=oAJlG8ln6jo

Egyenlőre még nem túl sok játék profitál a 8 Gbs vramból és hacsak nem 4K-ra kéne (amit kétlek mert akkor nem 50K körüli kártyákat keresne) így hát nyugodtan merem ajánlani a GTX 1060-at használtan és hogy nézegesd a Hardveraprót mert néha nagyon jó ajánlatokat lehet kifogni

2018. aug. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

A videóban AC:S(28%), GTA5(14%), Withcer3(11%) előzte meg, a 390 gyorsabb volt DE(16%), Hitman(15%), RotTR(36%) alatt, legnagyobb jóindulattal is döntetlenről beszélünk(de ezekben a játékokban a 390 átlagban 14% al gyorsabb - tény, a RotTR jelentősen eltolja a csúszkát, de az AC:S is, ha ezeket nem vesszük figyelembe a 390 6% al gyorsabb), csak épp az egyikhez sokkal több vramot kapsz amivel fel tudod húzni a textúra felbontást teljesítményveszteség nélkül.

Hát nem tudom, ugyanennyiért pár hónap garanciával normális hűtésű 390(a linket köszönöm, nem tudom hogy siklottam át felette)

[link]

De ha már itt tartunk 65 ért van már 390X is, ami 1060 6gb szintet hoz, ezekből meg a legolcsóbb 85 ért megy jelenleg.


Kevesebbet fogyaszt az tény, icipici táppal ez lehet szempont, de a 390, néhány erősen nv párti játékot leszámítva jobban teljesít. Jelenleg egy r9 fury m van, a 4gb vram 1080p n a mai játékokhoz tapasztalataim szerint ma már épp hogy elég, 3gb s kártyát semmiképp sem vennék(pláne ha van ugyanannyiért jobb alternatíva).

2018. aug. 10. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!