Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy a 80. -ik...

Miért van az, hogy a 80. -ik töltőképernyőbetöltés szinte azonnal, az első töltőképernyőn meg 1 percbe telik a betöltés?

Figyelt kérdés
World of Tanks-ban vagyok ezzel úgy, hogy minden első csatámon min 1 percet vagyok töltőképernyőn, amikor már sokadikra játszok szinte 5 mp a betöltés. Mitől van ez?

2018. aug. 12. 12:14
 1/4 A kérdező kommentje:
A számok csak példák, nem valósak. Csak a különbségeket szerettem volna demonstrálni.
2018. aug. 12. 12:18
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, minden játéknál így van.
2018. aug. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyorsítótárazás.

A játék csak egyszer tölti be a szükséges fájlokat a merevlemezről a memóriába, és onnan éri el őket a későbbiekben.

A merevlemezről csak egyszer, az első "csata" előtt olvassa. Ekker egyrészt a merevlemez elérési ideje milisec-es, a memóriáé nanosec-es. Másrészt az adatátviteli sebesség esetükben össze sem hasonlítható, ez adódik már a működési elvükből is (merevlemez mechanikus, memória csak elektronikus, nincsenek mozgó alkatrészek). SSD esetében nagyobb az adatátviteli. Sebesség (a merevlemezhez képest), de még így is elmarad a memóriáétól.

Nagy vonalakban ennyi.

2018. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hargitai János válasza:
Vegyél egy ssd meghajtót és az első csata betöltése is olyan lesz hogy még el se kezdett vissza számolni de már bent vagy.
2018. szept. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!