Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! Videó kártya vagy más...

Alma321 kérdése:

Üdv! Videó kártya vagy más lehet a hibás?

Figyelt kérdés

Először is leírnám milyen problémát tapasztalok és a konfigom:


AMD FX-6300 6magos proci

AMD R9 280X videókari legfrissebb driver 18.8.1-es

MSI 970Gaming (MS-7693) alaplap

DDR3 8GBram

Hypers Series táp most nem bírom megnézni pontosan de majd kiderítem ha kell.

Van benne egy HDD(kapacitás:111GB) ezen van op rendszer win7 64-es

Meg egy úgymond hagyományos vinyó (931GB)

Monitor DELL P190S. Ez nem mai darab azt gondoltam ezzel lesz a baj vagy esetleg a csatlakozójával, de az alul írottak alapján már nem vagyok benne biztos és sajnos nem áll rendelkezésre másik monitor amivel ellenőrizni tudnám mi lehet a baj.

Végeztem méréseket is különféle programokkal amik jó értékeket mutattak, már amennyire megbízhatóak ezek a programok (temptcore, speedfan). És volt még egy program nem tudom már a nevét talán vmi ati artifact vagy hasonló ott egy kis sárgás kocka forog és elvileg ha ott nincs hiba akkor jó a videókártya, de nem tudom ez is mennyire hiteles én 3 percig járattam kb és nem láttam elváltozást, illetve nem is írta a program se hogy baj lenne csak felpörgette a gépet kicsit(de gondolom az a lényeg). A gép kb 2 éves, egy hónapja lett újrarakva, kitakarítva.


És akkor itt a gond:

Többnyire játék közben néha megugrik a kép, vagy bevillan nem is tudom hogy fogalmazzam meg mert kb egy fél pillanat az egész és nem is túl gyakori(van hogy napokig semmi, van hogy 1 órán belül 2-3 alkalommal is látom)

Volt egyéb probléma is, de ez a videó kártya driver frissítéssel megoldódott. Illetve még az élményindeksz résznél írta ki a rendszer hogy vmi új drivert nem ismer fel és ott lehetett frissíteni ezt megtettem kb 2-3 perc alatt lezajlott a folyamat és azóta nem tapasztalok egyéb problémát ezen a vibráláson kívül amit fentebb említettem.


Kutakodtam kicsit a műveleti központban és ott 3 helyen találtam problémát(bár azt írja hogy a műveleti központ nem talált problémát...):


1. Műveleti központ -> Karbantartás -> Megoldások keresése: itt azt írja hogy windowsnak további infóra van szüksége hogy megoldhasson 4 problémát, majd alul kis nyíl, hogy probléma részleteinek megtekintése, de már nincs ott semmi, mikor ezt először megnéztem akkor négy vmi dump (dmp) fájl volt ott bármi legyen is az, de sajnos akkor bezártam anélkül hogy lefényképeztem volna és azóta meg nincs ott semmi ha lenyitom, pedig ugyanúgy kiírja ezt a 4 problémát.


2.Műveleti központ-> Hibaelhárítás-> Hardver és Hang -> Eszköz konfigurálása: itt elkezdi a problémák és megoldás keresését majd ezt írja: Lehetséges, hogy a rendszer nem ismerte fel a hardverváltozásokat(mellette kiírva hogy észlelve és egy kis felkiáltójel sárga háttérrel)


3.Ahol meglehet nézni az élményindekszet, bal oldalt van egy speciális eszközök nevű rész ott pedig a következőket láttam:

Teljesítménnyel kapcsolatos problémák:

két pontba szedve ezeket írja( itt is felkiáltó jel sárga háttérrel)

1: A windows alvó állapotba lépését illesztőprogramok akadályozzák.Tekintse meg a részleteket:


Itt 3 kis fogaskerekes cucc van(itt most csak a név/fájlnév írom le ha kell még a többit is leírom majd):

1 AMD High Definition Audio function driver

AtihdW76.sys

2 Ez ugyanaz mint az első, csak van mind mellett még olyan info is, hogy Jelentés dátuma és Felvétel időpontja ezek a számok és időpontok különböznek.


3 AMD multi-vendor miniport driver

atikmpag.sys


Ez itt ennyi bár az audio szóval nem sok köze lehet a vidó kártyához, de gondoltam ha már vmi problémának észleli leírom ezt is.


Ez pedig a másik: A vizuális beállítások módosításával javítható a teljesítmény.Tekintse meg a részleteket.


Eseménynaplóban ez áll:

Szűrő: Események sáma 5, alatta kis táblázatban:

Szint: figyelmeztetés( ez mind az 5nél ugyanaz)

Ott van még hogy dátum és idő

Forrás: Diagnostic-Performance(ez is ugyanaz mindnél)

Eseményazonosító: 500 (ez is ugyanaz)

Feladatkategória: Asztali ablakkezelő figyelése( ez is ugyanaz mindnél)


Ezekre kattintva van két opció általános és részletek. 5-ből 2-nél ugyanazokat írja a maradék 3 is egyforma dolgokat ír:


Ez az egyik:

Erős versengés folyik az asztali ablakkezelő erőforrásaiért.

Helyzet : A videomemória erőforrásai túlterheltek, és ez akadozást okoz. A futó programok és megnyitott ablakok számának csökkentése esetleg segíthet a probléma megoldásában.


Részletek:+ System


- Provider


[ Name] Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance

[ Guid] {CFC18EC0-96B1-4EBA-961B-622CAEE05B0A}


EventID 500


Version 1


Level 3


Task 4006


Opcode 39


Keywords 0x8000000000010000


- TimeCreated


[ SystemTime] 2018-08-03T15:27:33.221350700Z


EventRecordID 171


- Correlation


[ ActivityID] {030BACE0-F800-0004-7089-98E0242BD401}


- Execution


[ ProcessID] 1376

[ ThreadID] 1708


Channel Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance/Operational


Computer Dani-PC


- Security


[ UserID] S-1-5-19



- EventData


DisplayDeviceFriendlyNameLength 25

DisplayDeviceFriendlyName AMD Radeon R9 200 Series

MemoryBandwidth 81379200

MemorySize 2910179328

Scenario 2

Ez pedig a másik:

Erős versengés folyik az asztali ablakkezelő erőforrásaiért.

Helyzet : Az Asztalablak-kezelő válaszsebessége csökkent.


Részletek:+ System


- Provider


[ Name] Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance

[ Guid] {CFC18EC0-96B1-4EBA-961B-622CAEE05B0A}


EventID 500


Version 1


Level 3


Task 4006


Opcode 39


Keywords 0x8000000000010000


- TimeCreated


[ SystemTime] 2018-08-03T15:07:05.224113300Z


EventRecordID 169


- Correlation


[ ActivityID] {030BACD0-F800-0002-6288-98E0242BD401}


- Execution


[ ProcessID] 1376

[ ThreadID] 2272


Channel Microsoft-Windows-Diagnostics-Performance/Operational


Computer Dani-PC


- Security


[ UserID] S-1-5-19



- EventData


DisplayDeviceFriendlyNameLength 25

DisplayDeviceFriendlyName AMD Radeon R9 200 Series

MemoryBandwidth 81379200

MemorySize 2910179328

Scenario 3


Ennyi jut eszembe most, kösz ha vki elolvassa és esetleg még hasznos választ is tud adni. Ha vmit nagyon értelmetlenül fogalmaztam írjatok, csak egyszer olvastam át úgyhogy nem kizárt hogy lesz benne ilyen és persze helyesírási hiba.



2018. aug. 13. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy nem tapasztalom a gép lassulását vagy játék közbeni fps csökkenést:
2018. aug. 13. 20:39
 2/5 anonim válasza:

Esetleg egy windows 10-nek ideje lenne, eltelt már 3 év.

Próbáld ki a monitor frissítését beállítani, néha az okoz gondot.

Illetve kerüld el a Windows Hibajavítót, semmit nem ér de inkább kárt csinál.


[link]

Ezen az oldalon megtalálod a drivereket az alaplapodhoz.

Az On-Board Audio Drivers fülben találod a Realtek drivert, azt érdemes frissítened ahogy látom.

Ha még mindig fent áll a probléma, nyugodtan írj vissza akár Privátban akár itt.

2018. aug. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam már AMD kártyával driver-ből eredő hibát, konkrétan nem volt játékban (LoL, meg amúgy az összes) az fps 3-nál több, holott 100+ volt stabilan előtte. Nekifutottam még egyszer a telepítésnek. Letöröltem a fent levő verziót, és leszedtem az egyel előtte lévő verziót (tehát igazából a "Recommended" jelölésű verzióra álltam vissza az "Optional" jelölésű helyett). Azt hiszem ekkor volt az is, hogy rendszergazdaként kellett futtatnom a telepítőt, mert valami hatalmas nagy gebasz volt, ha nem úgy futtattam, de ebben már nem vagyok biztos. Lehet, hogy a 3fps hiba előtt volt ez, nem tudom már ahogy arra sem emlékszem, milyen hibát okozott az, ha nem rendszergazdaként futtattam a telepítőt. Amit ezekből megtanultam, hogy mindig rendszergazdaként kell futtatni a telepítőt, illetve érdemes a "Recommended" jelölésű verziót használni. Nem okoz bajt az esetek többségében "Optional", de jobb biztosra menni. Egy ilyesmi teljes VGA driver újratelepítést megpróbálhatnál, hátha az esetleg segít.
2018. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Próbálkozok, majd írok a további fejleményekkel kapcsolatban.
2018. aug. 14. 14:55
 5/5 A kérdező kommentje:

Volt ma egy bluescreen, de nem tudtam feljegyezni mit írt ki mivel egyből újra is indult a gép.


Azóta működik a gép(bár ez a vibrálás vagy képhiba ugyanúgy megvan) és ezt írta ki:


A szokásos windows váratlan leállás után állt helyre és a probléma részletei:


Probléma aláírása: Bluescreen

Operációs rendszer verziója:6.1.7601.2.1.0.256.1

Területibeállítás-azonosító:1038


További információk a problémáról:

BCCode: a

BCP1: 000000000000005

BCP2: 000000000000002

BCP3: 000000000000000

BCP4: FFFFF8000E7CD002

OS version: 6_1_7601

Service pack: 1_0

Product: 256_1


És van még egy olyan hogy probléma leírását segítő fájlok, le van írva az elérési útvonaluk.


081718-9063-01.dmp


WER_12214-0.sysdata.xml


Ezen kívül ahogy újraindult a gép a radeon settings is kidobott egy üzenetet:



Általános: Váratlan rendszerhiba miatt az alapértelmezett radeon wattman beállítások visszaálltak.


Egyébként megcsináltam ezt az audio driver frissítést.


Viszont még van valami amit nem említettem mert ez a régi gépemnél is így volt és jól működött, de talán ennél más a helyzet.

A lényeg az, hogy a tápcsatlakozó nem megy be teljesen, hamarabb elakad mint ameddig kellene, legalábbis a kialakítása alapján. Esetleg ez lehet probléma? Erről a három ágú csatlakozóról beszélek aminek a másik vége az elosztóba megy. Bocs, hogy csak így körül írom a dolgokat elég zokni vagyok ebben a pc témában....

2018. aug. 17. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!