Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új videókártyán kilóg a kép...

Új videókártyán kilóg a kép és szemcsés?

Figyelt kérdés

Üdv, eddig egy HD 7850-em volt, nem rég pedig vettem egy 1060-at. Eddig dvi-vga átalakítóval használtam a gépet, most viszont nincs megfelelő dvi kimenet a videókártyán, ezért hdmi-vel kötöttem össze a monitorral. Viszont alapvetően már az asztal is kicsit ki van csúszva a képernyőből, és a kép maga is kissé elmosódott, nem éles. Ez főleg a betűkön jön ki.

Nézegettem a Geforce programot meg a Nvidia vezérlőpultot de nem találtam semmit.

Annyit tudok, hogy anno az amd-s kártyát is használtam valamiért hdmi-vel, és akkor a catalystban volt egy "összetett szinkronizáció"-s opció, amivel hasonló probléma megoldódott. Valaki tudja a megoldást?



2018. aug. 16. 13:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Közben azt meg tudtam csinálni, hogy ne lógjon ki a kép. A képernyőn átállítottam, "képernyőhöz igazítás"-ra, viszont továbbra is nagyon életlen a kép, nehezen lehet olvasni. Erre tud valaki valamit?
2018. aug. 16. 13:59
 2/5 Takysoft ***** válasza:

milyen monitor?

milyen felbontás?....


tudod, infók.. mint a másik kérdésnél....

2018. aug. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Okés, jelenlegi monitor:

samsung syncmaster p2370hd

full hd-ra van állítva minden.


Van a házban egy sokkal újabb, samsung SyncMaster T22B300-as monitor, arra rákötve tökéletes minden egyből. A VGA elméletben így jó.

2018. aug. 16. 14:31
 4/5 Takysoft ***** válasza:

Az a furcsa, hogy elvileg fel kéne imsernie a dolgokat.


Az újabb kártyák már nem adnak le analóg videojelet, szóval a DVI-VGA átalakítás ezért nem működik.


a HDMI viszont egy elég betonbiztos szabvány, fel kéne ismernie mindent...


Ha elmosódott a kép, annak általában az az oka, hogy nem natív felbontáson használod a monitort.

Ebben az esetben is ez van. Van 2 millió pixeled, és ezeknek megvan a moitoron a pontos helye. Ha elcsúsznak a dolgok, akkor biztosan nem a jó helyen jelennek meg a pixelek. Ilyen HDMI-n nem nagyon fordulhat elő... szóval ezelőtt értetlenül állok, mert a felbontás beállítás meg jó.


Olyasmiket érdemeg megézni, hogy GPU méretezés, meg virtuális szuperfelbontás, és ha látsz ilyeneket, akkor kikapcsolni őket.


AMDs vagyok nem ismerem az nVidia dolgait sajnos :S

2018. aug. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek ki vannak kapcsolva. Az lehet esetleg baj, hogy nem 16:9 van beállítva a monitoron, hanem hogy igazítsa a képernyőhöz? Bár az csak a kilógást oldotta meg, ez a szemcsésség még fent áll.
2018. aug. 16. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!