Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Rontja az SSD teljesítményét...

Rontja az SSD teljesítményét ha több partícióra osztom?

Figyelt kérdés
Egy 120GB-os SSD-m van és kellene egy külön partíció a fontosabb adatoknak. Nincs HDD-m.

2018. aug. 17. 15:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Hogy érdemes particionálni, hogy maradjon azért elég hely a 64 bites rendszernek?
2018. aug. 17. 15:14
 2/6 anonim ***** válasza:

120-ast nem érdemes szétszedni,mert így is elég kicsi. Szerintem hagyd így.

Egyébként nem befolyasolja ateljesítményt ha több részre van partícionálva.

2018. aug. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Takysoft ***** válasza:

Hát az ajánlás az, hogy adj 100 gigát az oprendszernek.

Nyilván elvan kevesebben is, de ki tudja használni. Rendszervisszaállítási pontok, nagyobb lapozófájl, szépen be tudja lakni a rendszer a tárhelyet, és csak jól jársz vele.


Szóval 100 giga alatti partícióra ne telepíts oprendszert.


Ebből nyilvánvalóan következik, hogy 500 giga alatt SSD-t nem nagyon van értelme partícionálgatni.

(250-et emg azért nem, mert amikor az egyiken lesz 40 giga, a másikon meg 30 giga szabadon, pont sehova se fog felférni az az 50 gigás játék...)


Ettől függetlenül nem, nem rontja a teljesjtmény a partícionálás.

2018. aug. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem amúgy HDD-n régebben egy 60GB-os partíción volt a rendszer és jól megfért rajta, lassulást sem érzékeltem miatta, a játékokat persze másik partícióra telepítettem.:) egy ismerősömnek meg van egy régebbi 60GB-os OCZ SSD-je és rajta is megfér a rendszer gond nélkül. 2011-2012 környékén a 60GB volt a standard, annál nagyobbakat csak arany áron lehetett még szinte kapni.
2018. aug. 17. 16:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Takysoft ***** válasza:

Hát nem arról van szó, hogy nem fér el a rendszer, csak kényelmesebb, ha picit több hely van. Pár Visual Studio, Photoshop, Premiere, Outlook, Office és hasonszőrű teremtmények nagyon hálásak, ha SSD-ről futhatnak.

Az se baj soha, ha 1 vagy 2 helyett 5 vagy 6 visszaállítási pontod is van.


SSD-re a lapozófájl is lehet nagyobb, mert az SSD nem lassú, főleg ha kevés memóriád van :) (8 vagy alatta)

2018. aug. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!