Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázhatok le legeredm...

Hogyan formázhatok le legeredményesebben egy külső winchestert?

Figyelt kérdés

Most vettem és az szeretném minél tovább kitartson


A "Fájlrendszer"NTFS-ről azt olvastam hogy a sok naplózás rövidíti az élettartamát ezért én az exFAT-ra gondoltam hogy azt kéne választanom viszont az NTFS-t agyon dicsérik


A "lemezfoglalási egység méret" azt olvastam minél alacsonyabb kell lennie mert az a hely elvész róla de én úgy gondolom 2 terrához képest a maximális (8000 bájt) is eltörpül.


mit javasoltok?



2018. aug. 17. 21:50
 1/4 A kérdező kommentje:
elírtam *a maximális (64 kilobájt) is eltörpül*
2018. aug. 17. 21:53
 2/4 Derwer ***** válasza:
100%

Felesleges ezen agyalnod.

A Fájlrendszer nem rövidíti a lemez élettartamát.

NTFS-t ma már kb minden olvas. exFATtal, lehetnek kompatibilitási gondok.


A SMART adatokat figyeld (Pl HardDiskSentinellel) az előre jelzi a meghibásodást. ( persze ha lelököd, azt nem...)

2018. aug. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A foglalási egységet úgy kell megválasztani, hogy a használatnak megfelelő legyen. A foglalási egység azt jelenti, hogy bármekkora legyen egy fájl, a tárolón minimum a foglalási egységnyi méretet el fog foglalni. Minél kisebbre állítod, annál több fájl fér el, annál kevesebb a veszteség. Viszont minél kisebb a foglalási egység, annál lassabb lesz a meghajtó. Van olyan meghajtóm, amin csak filmek vannak, ott simán lehet 64 kB a szeletméret, viszont van olyan, amin kisebb dokumentumok, képek, rajzok találhatók, ott akár 20% is lenne a veszteség 64kB-os clusternél.

A régi szép időkben 16kB volt a win alapértelmezettje, ez volt az általános köztes megoldás a 4-64 kB tartományban.

2018. aug. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

aham értem

köszi a válaszokat sokat segítettettek


a további válaszokat is olvasni fogom ha van hasznos tanács jövőbeli leformázásokhoz

2018. aug. 18. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!