Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az mennyire normális, hogy...

Az mennyire normális, hogy becsapott a villám és letörlődött a gépemben az egész SSD?

Figyelt kérdés
Minden működik, csak megszűnt teljesen a Windows meg elszálltak az adataim amik azon voltak tárolva. Erre van valami garancia vagy bármi hasonló?

2018. aug. 23. 03:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Hmmmm..... Érdekes....
2018. aug. 23. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is. :D

De a kérdésre is kapok választ?

2018. aug. 23. 04:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Adatvesztes normális jelenség áramszünetnél. Tanulság ne használd a gépet viharban
2018. aug. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem letörlődni szokott, a legtöbb esetben vagy valami fájl sérül meg, vagy maga a gép megy tönkre.

Mondjuk nekem ezen a téren iszonyatosan nagy szerencsém van. Viharban már ment tönkre TV és hűtőnk is, de a gép még mindig húzza.

2018. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Az SSD elektronikus elven működő adattároló, gyakorlatilag az adatot hiperhosszú ideig megőrző RAM-ként is felfogható. Az adatot "csapdába ejtett" elektromos töltések forájában tárolja, és mint ilyen, erősebb elektromos tér hatására képes törlődni.

Nagy divat az SSD, de én mindenkit intek attól, hogy erre bízza rá az életét. (Mondjuk biztonsági másolatot egyébként is illik mindenről készíteni, pont az ilyen helyzetek miatt.)

A garancia meg nem hinném, hogy erre kiterjed, hiszen nem a rendeltetésszerű használat során lépett fel a hiba. Viszont ha van biztosításod,az általában fizet villámkár esetén.

2018. aug. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az SSD (NAND-flash) tápfesz nélkül korlátozott ideig tartja meg az adatokat, manapság éves nagyságrendről beszélhetünk, ami nagyban függ a hőmérséklettől is.

Amúgy töltéstárolás elvén működik, ilyen szempontból inkább hasonlít mondjuk a DRAM-okhoz, mint a statikus RAM-okhoz. Nem normális, hogy törlődjön, de el tudom képzelni.

2018. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha normális táp lett volna benne akkor nem lehetett volna baja az ssd-nek, mert a tápban levő biztonsági elektronika megállította volna és max a tápnak annyi.
2018. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
uccsó mi a neve az ilyen tápoknak?
2018. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!