Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD tönkre mehet miután...

SSD tönkre mehet miután párszor a videókártya lefagyasztotta a rendszert?

Figyelt kérdés

Párszor videókártya terhelés alatt a rendszer dobott egy csíkos képernyőt és lefagyott. Ezután alig indult el a windows az ssd-ről (de elindult), majd végül egyáltalán nem. Másik HDD meghajtón szerencsére volt egy másik windows, arról nyögve nyelősen elindult és azt használtam most pár hétig. Viszont hol látta, hol nem az SSD-t a windows intéző. Ekkor még a biosból látható volt az ssd, viszont a napokban már onnan is eltűnt. Pedig a biosba való belépés előtt kiírja, hogy az adott sata csatlakozón ott van az a fránya SSD. Nekem ez teljes mizéria. Kérlek segítsetek!


Konfig:

Alaplap: Msi b85m-e33

Cpu: Intel i5-4460

Gpu: ASUS Radeon R9 280 DirectCU II

RAM: Corsair 4gb vengeance ddr3 1600mhz

SSD-windows 7 (eltűnt)

HDD-windows 7



2018. aug. 24. 09:19
 1/7 anonim válasza:
Ha sikerül bootolni HDD-ről próbáld meg letölteni a Hardver DIsk Sentinel programot és nézd meg hogy szektor hibás-e az SSD. Vagy ha nem érzékeli akkor nézd meg hogy a Sata kábel nem mozdult ki a helyéről mert előfordulhat
2018. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ezt én nem videokártya-hibának gondolnám (főleg a nehéz elindulás miatt), hanem tápegység hibának. Az simán tönkretehette az SSD-t is.
2018. aug. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: Megpróbálom délután azzal a programmal. A sata kábeleket átrakosgattam már, nem változott a helyzet.


Második: Ijesztő felvetés, ettől féltem a legjobban. Az amd control center valóban valami "wattman" nevű hibaüzenetet és valami driver problémát ír ki, miután elmegy egy pillanatra a képernyő HDD-ről futtatva a rendszert, de erre nem gondoltam. Ráadásul jóval túl van méretezve a táp és nem is valami noname. Hogy tudnám szerintetek kideríteni, hogy videókártya vagy táp hiba van a háttérben?

2018. aug. 24. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen tápegységed van? (márka, watt)
2018. aug. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Vagy a wattman akadt valamivel össze? Nekem olyat csinált, hogy nem indította el a VGA ventijét, de szerencsére kiszúrtam. Wattmant töröltem. Nincs fenn véletlen az MSI afterburner? Mert a wattmannal akkor is összeakadnak, ha még egyiket sem futtattad.

Bár ennek elvileg a bootoláshoz semmi köze sincs

2018. aug. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,


Táp: Chieftek A80 600w


Nem jutottam előrébb. Csökkentet módban látja az eszközkezelő, de az intéző még akkor sem.

2018. aug. 24. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Tápegységeddel semmi baj sincsen (márka, típus, teljesítmény) szinten de ettől még simán tönkre mehetett. Mennyi idős? SSD gyártó, típus, élettartam? De a leírtak alapján inkább tápegységhiba, azt hiszem (csak elmélet), hogy túlfeszt adhatott neki a tápod a SATA (régebben Molex) csatlakozón át. Videokártyáddal minden OK?
2018. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!