Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy videókártya teljesítménye...

Egy videókártya teljesítménye csökkenhet akkor is ha túl hideg?

Figyelt kérdés

valamiért nem kapok annyi fps-t játékokban ha én állítom be a hűtést mintha az alapon hagyom

nem szeretem ha befűti a szobát a gép így általában úgy állítom be hogy 55 fok felé nem megy 100% os használat alatt sem de így nem hozza azt amit kéne, ha alapon van 70-80fok között akkor jóval jobban teljesít

létezik erre valami magyarázat?


2018. aug. 26. 13:30
 1/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Ezt szintetikus tesztekkel alátudod támasztani?

Létezik alsó határ néhány videókártyában, a modderek szokták vakarni a fejüket a Vega 64-el mert -50 fokon már be se bootol.

De az +55 fok biztos nem alsó határ.


Egyébként azt ugye tudod, hogy attól még, hogy jobban pörögnek a ventillátorok a számítógép ugyan annyira melegíti a szobádat mintha kevésbé forognának?

2018. aug. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem ez csak játékokban tűnt fel eddig nem tesztelgettem

nem mindegy hogy proci, kártya 70-80 vagy 30-50 fokos nem ha fűtést nézzük nem?

2018. aug. 26. 13:48
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Való igaz, hogy a szilícium kristály magasabb hőmérsékleten hamarabb rontja el magát, de ha nem járatod a maximum közeli hőmérsékleten szerintem nincs olyan nagy hatása az élettartamára, hogy az téged érdekeljen.
2018. aug. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a ventillátorok jobban pörögnek, ugyanannyit melegít a videókártya. Pl egy 100W-os kártya esetén ugyanúgy kb 100W hőt ad le magából a gpu, csak maximális fordulatszám mellett jobban elvezeti azt a hűtés. Gyakorlatilag éppen akkor fűti a kártya kevésbé a szobát, ha alacsony fordulatszámon pörög a ventillátor, mert nem adja le a hőt magából akkor olyan jól.

Amúgy minimum határ van, ilyen mínusz 15-20 fok alá modderként sem mennék, de amég nem jutsz szobahőmérséklet alá, addig csak használ a hűtés.

2018. aug. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hideg beállítás mellett lejjebb veszed a kártya órajelét is. Az már erősen befolyásolja a teljesítményt. Ha nem a ventillátor fordulatszámát adtad meg, hanem beírtad, hogy ha a fenét fenét eszik, akkor se menjen 55 fok felé, akkor valószínűleg magától lejjebb veszi az órajelet, hogy ne érje el azt a fokot. Kevés olyan minőségi hűtés van, ami képes 60 fok alatt tartani egy 100%-ra terhelt kártyát, úgyhogy az automatikus hőmanagemant lejjebb veszi az órajelet olyankor.
2018. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!