Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tudnék ezzel csinálni?! SOS!

Mit tudnék ezzel csinálni?! SOS!

Figyelt kérdés

ma bekapcsoltam a gépet és nem volt hang (előzőnap nem volt semmi gond) be volt dugva a headset is meg minden megnéztem az eszköz kezelőben és ez fogadott :

[link]


(tulajodonságoknál ezt írja :Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)


{Meghiúsult művelet}

A kívánt művelet sikertelen maradt.) ezért lehet nem hogy nincs hang ? újra raktam a drivert és nem segített . Mit tehetek ? Segitsetek ! Előre is köszi :)



2018. aug. 27. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt megkérdezném, hogy a Szolgáltatásokban ellenőrizted, hogy elindul a "Windows audió", tehát automatikusra van állítva az elindulása? Ha nem, akkor ellenőrizd és ha szükséges, állítsd az indítást automatikusra. A BIOS-t is leellenőrizhetnéd, hogy nem-e tiltottad le véletlen az integrált audiovezérlőt.

Mielőtt elkezded végig csinálni az alább leírt műveletet, nézz utána az integrált audiovezérlőd, vagyis inkább az alaplapod pontos típusának (aida64-el mondjuk), illetve írd le nekem melyik illesztőprogramot használod (verziószám, honnan töltötted le). Ez azért fontos, mert így az alaplapod alapján le tudom ellenőrizni, hogy melyik verziójú driver kéne neked, és ha leírod a verziószámot, akkor megtudhatom, hogy az aktuális (és hozzá való) driver-t használod-e. Utána készíts printscreen-t ugyanott, csak az Általános fül mellett található "Illesztőprogram" és "Események" fülről is. Az Eszközkezelőn belül navigálj el a "Hang-, video- és játékvezérlők menüpontba, ott pedig válaszd ki a hangeszközt (ami nálam pl Realtek High Definition Audio). Ott szintén fényképezd le az Általános, Illesztőprogram és Események fület. Csak érdekel, hogy mit ír most az eszköz állapotáról, meg hogy mik a legutóbbi események, illetve hogy azok között van-e hibaesemény, és ha van akkor annak mi az általános leírása.

Ha megcsináltad az imént említett önellenőrzéseket, akkor próbáld ki azt, amit most fogok írni. Nem tudom, hogy ez lehet-e a gond, de jobb kikapcsolni a driver aláírás ellenőrzést. Parancssor a barátod, futtasd rendszergazdai jogosultságokkal. Írd be, hogy "bcdedit". Ki fog dobni egy kis írást, kilistázza a bootloader-t/bootloader-eket, ha több van és több esetén a bootmanager-t is. Válaszd ki a rendszered bootloader-ét. Könnyedén megállapítható, hogy melyik a tied, mivel a partíció betűjelét, az operációs rendszer nevét, az elérési útvonalat, mindent kiír. Van egy "identifier" sor is, ez az első. Ezt a számokból/betűkből/jelekből (relációs, kötőjel) álló kódot másold ki. Utána írd be ezt: "bcdedit -set <az a kód> nointegritychecks 1" Ez kikapcsolja az aláírás ellenőrzését.

2018. aug. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
[link] - ebben a videóban látsz a parancs használatára egy konkrét példát.
2018. aug. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hol tudnám megnézni a bisoban melyik részén ?

Egyébként Asus h310 plus gaming alaplapom van

2018. aug. 27. 17:55
 4/10 A kérdező kommentje:
Bios*
2018. aug. 27. 18:02
 5/10 A kérdező kommentje:
nekem az identifiernél nincsen semmi ilyesmi .
2018. aug. 27. 18:30
 6/10 A kérdező kommentje:
a biosba pedig rákerestem hogy "audio" kirakta hogy HD audio és ott pedig engedélyezve volt .
2018. aug. 27. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor a BIOS-ban nincs mit állítanod. [link] - remélem innen böngészted ki a megfelelő audioillesztőprogramot.

A parancssorosban majd segítek, ha haza értem.

2018. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
inenn szedtem le minden drivert amit linkeltél.
2018. aug. 28. 17:26
 9/10 A kérdező kommentje:
Sikerrel jártam :D [link] . Már sokszor probáltam de nem sikerült . Egy újratelepités után sikerült :D
2018. aug. 28. 17:40
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, az újratelepítés egy bazi nagy "RED RESPAWN BUTTON", avagy a háború vége, a "lifehack", a full visszaállítás :D Mindent megold (eddig legalább is ez a tapasztalatom).
2018. aug. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!