Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegységem időnként nagyon...

Eragon012 kérdése:

A tápegységem időnként nagyon zúg/búg!?

Figyelt kérdés
Amikor bekapcsolom a számítógépet és elkezdek játszani egy 30-60 perc múlva a tápegységem elég hangosan szokott búgni! Próbáltam úgy is, hogy bekapcsolom a gépet és nem csinálok vele semmit, hagytam 1-2 órát is, hogy menjen akkor nem kezdett el ilyen hangosan búgni! Ha játszom akkor szokott, ha ki lépek játékból és bezárok minden akkor már nem marad abba a búgás! Elég zavaró, égett szaga nincsen. Az egész számítógép teljesen új, a táp egy Chieftec 600W. Ha búg és újra indítom akkor folytatja, de ha pl. hagyom egy 15percet kikapcsolva és utána kapcsolom be újra szépen megy és szinte semmi hangja nincs, de egy idő után újra ordítani kezd :/ Valaki tud valami tanácsot adni ?

2018. aug. 27. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ventilátor hiba lesz ez, ha 14 napon belül vetted a tápot, elállhatsz a vásárlástól és a vételárat visszafizetik neked.
2018. aug. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem szimpla rezonanciáról van szó, ami a gyorsabb ventik generálnak?
2018. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#1/2 Éppen,hogy lejárt már a két hét de eddig ilyen "hibát" nem tapasztaltam, ez a búgás 2-3 napja jelent csak meg.
2018. aug. 28. 02:54
 4/7 MGéza ***** válasza:
Gondolom Smart. Nos ez a széria a melegedésre hajlamosságáról ismert, nincs rajta mit csodálni. Gondolom jó alaposan túlméretezted a tápegységet, az ilyen tápegységek a kis terhelés melletti alacsony hatásfokuk miatt szoktak jelentősen melegedni. Kíváncsi lennék a teljes konfigra amihez használod.
2018. aug. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem nincs túlmèretezve de szívesen leírom neked a konfigomat 😉


Alaplap: Asus Prime H370-Plus

Ram: Egyelőre csak 8GB DDr4 2400Mhz

Processzor: I5 8400 6mag

Videókártya: Asus GeForce GTX 1050Ti 4GB

2018. aug. 29. 20:30
 6/7 MGéza ***** válasza:
A konfigod a felét sem eszi. Fölöslegesen nagy. Kisebb, 400W jobb minőséggel jobban jártál volna.
2018. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma egész nap ment a gép de nem zúgott, pedig elég sokat játszottam is,szóval érdekes egy táp :DDD De ha folytatja vissza küldöm mert még garanciás. Köszönöm a válaszokat :)
2018. aug. 29. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!