Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC gamepad botkormányának rúd...

PC gamepad botkormányának rúd szög szerinti tengely-koordináta függvény nem lineáris. Hogyan tudom linearizálni szoftveresen? Továbbá hogy lehet javítani a szög szerinti felbontáson?

Figyelt kérdés

A rúd szög alatt azt a szöget értem amely a függőlegestől való szöge a joystick rudjának. A tengely koordináták alatt azon értékeket értem amelyeket mutat a Windows az "USB joystick tulajdonságai"-nál (valamiért joysticknek mutatja a kontrollert, de viszont mindenét tudja kezelni).


A baj az, hogy az a függvény amely a rúd szöget leképezi a tengely koordinátákba, egyáltalán nem lineáris (bár nullánál nullát vesz föl). Kicsit olyan mint egy eltolt mágneses hiszterézis görbe alsó fele: 0-tól egy szögtartományon alig változik az értéke, majd van egy kis tartomány, ahol hirtelen nagyot változik az általa felvett érték és hamar telítésbe megy, majd az utolsó tartományban teljesen telítésbe megy és szinte nem is változik az értéke.


Az lenne a cél, hogy ez a függvény lináris legyen, mert az sokkal intuitívabb. Hardveresen nem tudom linearizálni, mert nem szeretném szétszedni, és nincs hozzá alkatrészem.

Szoftveresen szeretném linearizálni. És itt jön a kérdés fő része hogy vannak-e ilyen szoftverek (ingyen) és hol tudnám letölteni őket?


A másik kérdés tárgya az, hogy a windows egy tengelyen csak 255 különböző diszkrét értéket vesz föl, ezen a felbontáson lehet finomítani?



2018. aug. 28. 22:49
 1/1 anonim ***** válasza:
GlovePIE vagy x360ce
2018. aug. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!