Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó/arányos ez a konfig?...

Jó/arányos ez a konfig? (back2school build)

Figyelt kérdés

ASUS TUF B450M-Plus alaplap: mATX méretű alaplapot szerettem volna, és azért választottam ezt, mert az Asus-t megbízhatóbbnak tartom, mint a többi márkát.


AMD Ryzen 5 2600 processzor; 6 mag 12 szál, verhetetlen ár/érték arány.


G.Skill Aegis 2x8GB 3000MHz memória: úgy gondoltam jól fog jönni a 16GB, a többi márkához képest olcsóbb volt.


XFX Radeon RX 580 GTS XXX 8GB videokártya: nem a legjobb ár/érték, de mindenképp AMD-t akartam a FreeSync miatt. Jár hozzá 3 játék is, köztük az új Assassin's Creed, eladom majd őket.


Samsung 860 EVO 500GB: talán a Samsung a legmegbízhatóbb az SSD-k terén. Gondolkodtam, hogy inkább egy NVMe M.2 PCIe SSD-t vegyek, de nem hiszem hogy ki tudnám használni azt a sebességet, meg azok elég durván melegednek is.


CoolerMaster MasterWatt 550W tápegység: moduláris tápot kerestem, ez szimpatikusnak tűnt. Biztos nem olyan jó mint egy Seasonic, de nem hinném, hogy olyan rossz tápokat gyártana a CoolerMaster.


CoolerMaster MasterBox Q300L: ez tetszett, nem olyan csicsás. Nem akartam sokat házra költeni, az asztal alatt lesz úgyis. +2db BeQuiet venti a jobb légáramlás érdekében.


LG 29WK500-P monitor: ultraszéles (2560x1080), 75Hz FreeSync, IPS. Eredetileg 100 ezret szántam a monitorra, de nagyjából ugyanez van olyan árban is, csak 34 colos. Viszont akkora méreten már csúnya lenne az 1080p.


Tesoro Gram Spectrum billentyűzet: magyar nyelvű mechanikus billentyűzetet kerestem, kíváncsi vagyok milyenek ezek a Tesoro Agile Red kapcsolók low profile keycapekkel. Benne van a pakliban, hogy nem fog tetszeni, akkor visszaküldöm és veszek mást.


CoolerMaster MasterMouse MM530 egér: PWM3360 szenzoros, kényelmesnek tűnik a képek alapján, és most akciós volt.


SteelSeries QcK+ Mini egérpad: egyszerű egérpad.


HyperX Cloud II headset: kifejezetten szarnak tartottam régen az ilyen gamer headseteket, de ez gyakorlatilag egy Takstar Pro 80 fejhallgató mikrofonnal és egy HyperX logóval, így azt gondolom, hogy nem lehet olyan rossz.


Főleg játékra, programozásra és videoszerkesztésre használnám.


Vélemény?



2018. aug. 29. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapból nem rossz build, esetleg egy 1-2TB-os HDD-t beleraknék, mivel az 500GB nagyon kevés lesz, főleg, ha videót vágsz.

[link]

2018. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanilyen konfigom van annyi különbséggel, hogy 1060 került bele, és más a ház és a táp. Meg vagyok vele elégedve, jól működik, bár nekem csak video+ képszerkesztésre és játékra, illetve egyéb irodai dolgokra van. Érzem a több szál erejét. (:


Nem ismerem a CM tápokat, de annyira sok rosszat nem lehet fórumokon olvasni róla.

Amit kinéztél ház az jó, és jó hogy vettél bele még két ventit, így javul a légáramlás, mert az egy kicsit hátránya, bár csak olyat láttam amiben 1070-es volt, és hozzá konfig, az meg termelte a meleget.


A monitort ismerem, ugyanis egyik cimbim most rendelt kb 3-4 hete és letört a talpa 2 nap után (egy kisebb szög beállításnál), ami borzasztó gyenge, erre készülj fel, de egy állvánnyal nem lesz vele gondod, szerintem ár-érték arányban nagyon ott van.


A többit nem ismerem, így nem tudok nyilatkozni róla.

2018. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az M.2. elvileg 2 sata leehetőséget kiiktat, szóval nem biztos, hogy megér az annyit. Így én inkább ssd-ket meg egy sima 3 terás hdd-t használok.
2018. aug. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak az M.2 SATA, az M.2 PCIe nem.
2018. aug. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!