Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 19 colos monitort milyen...

19 colos monitort milyen felbontással érdemes venni alaphasználatra?

Figyelt kérdés

Egy idősebb usernek nézem, és itt pl. látok olyanokat, hogy 1366*768 felbontással:


[link]


Ez a felbontás megfelelő, vagy 768 kicsit kevés lenne?


Mi az a minimum felbontás, amit érdemes választani 19 colos monitorhoz? Teljesen alapfelhasználásról van szó, tehát webböngészésről meg hasonlókról, nem játékról vagy HD filmek nézéséről. A cél leginkább az, hogy a betűk jól olvashatók legyenek.



2018. aug. 31. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ma már nem vennék 1080p-nél kevesebbet, ha másért nem akkor azért, hogy minden weboldalt helyesen jelenítsen meg. Álltalában 1080p-re írják az oldalakat.
2018. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első, hol látsz te olyan weboldalt, ami 1080p-t igényel? :D Még 1280x720-al is simán el lehet lenni...

Kérdező, ezt a Syncmastert ne vedd meg, ronda a képe és ilyen érintős gombjai vannak, amik vagy működnek, vagy nem (tapasztalat).

2018. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ez is lehet szempont, bár manapság már minden normális oldal reszponzív, így különböző méretekben is jónak kell lennie, illetve idős userek általában benagyítják az oldalt,úgyhogy az oldalnak amúgy is csak egy része látszik. Legalábbis én így láttam, amikor megfigyeltem az idős családtag böngészését.
2018. aug. 31. 14:39
 4/4 A kérdező kommentje:
#2: egyelőre csak nézgettem, nagyon régi monitorja van az érintett usernek, úgyhogy esélyes, hogy még egy random használt monitor is jobb képet ad, mint az a 10+ éves
2018. aug. 31. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!