Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDMI kábel könnyebben romlik...

HDMI kábel könnyebben romlik el, mint a VGA?

Figyelt kérdés
Elromlik alatt a sok ki és bedugás miatti megtörést értem.
2018. szept. 3. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha normális minőségűt veszel, nem, inkább a túl hosszú kábel miatti lógástól szoktak megtörni a töve fele, de ott se a csatlakozó hanem a kábel maga.
2018. szept. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bnc08 válasza:
DVI kábelen kívűl sem HDMI-t, sem VGAt nem láttam még megtörni. Használattól függ szerintem, de minden kábel sérülékeny.
2018. szept. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Iskolában vagyok rendszergazda.

Bár javarészt VGA-csatlakozós eszközeink vannak (monitor, kivetítő), és csak kisebb hányadukban van HDMI vagy displayport, de utóbbiakból még egyet sem láttam tönkremenni. A VGA-kábelek meg rendszeresen tönkremennek. Ez nem reprezentatív minta, de az, hogy közel 10 év alatt más videokábel nem ment tönkre, azért mutat valamit.

Persze, tegyük hozzá, elfogadható minőségű VGA-kábel normális használat mellett nem fog tönkremenni. Nekem otthon 20 év alatt egy se ment tönkre.

(Egyébként nem a ki-be dugdosás szokta a nagyobb veszélyt jelenteni, hanem a hajlogatás.)

2018. szept. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
apám már sikeresen lezúzott fél év alatt egy 10 méteres HDMI-t csak azért, mert lógott a vége. Amikor össze volt kötve a gép a TV-vel simán ment, kábel csatornában volt, nem is tudtad mozgatni, egyszerűen a saját súlya alatt ahogy lógott a videokártya kimeneten lassan tönkrement. Mint írtam, itt se a csatlakozó a hibás, hanem a nagy súly, miközben lógott az első kb fél méteren.
2018. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!