Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Előre összeállított gép vagy...

Előre összeállított gép vagy Össze rakott gép magam szerint melyik lenne az olcsóbb?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan gamer számítógépet amire több évig még nem kell költeni és el visz minden játékot maxon 4Kban ne kellejen a beállításokkal babrálnom és persze támogassa a VR-át.Bár nem 4Kban akarok majd játszani hanem csak 2K-ban de ne márt ha azt is bírja.(Ez azért van mert 4K-ban tudsz játszani már egy ilyen géppel de eget rengető fps-et ez sem fog adni ezért szerintem most nem éri meg 4K- ban játszani.) Egy ilyen gépnél már fontos a kinézet külsőre ez is egy szempont.

500.000Ft-om van a gépházra többet nem tudok rá száni.Mert 120.000Ft meg kell a monitorra.

Itt a gép amit előre összeállítva kinéztem magamnak:

[link]


Ebben egy amd processzor van ami 8 magos és 16 szálon fut.Amd Ryzen procikról sok jót hallottam úgy tudom sokat változott az amd ezekkel a procikkal a jó irányba.Azért nem i7 mert i 7es procival már nem fér bele ez a VGA az 500k-ás keretbe.

Szóval vagy egy i7 7700k-i7 8700k egy GTX1060-GTX1070-el.Vagy ez az amd proci GTX1080 Ti-vel. Szerintem a jobb vga több teljesítményt ad egy picivel gyengébb processzorral is mint egy erősebb processzor gyengébb vgával.Vélemények? Össze tudok hozni árban egy jobb konfigot és ettől a fenti szempontok alapján vagy maradjak az előre összeállítottnál? Az GTX 1080Ti miatt. Ugye jön a GTX RTX 2080 ami közel 30%-kal nagyobb teljesítményt ad mint a GTX 1080 Ti de mind árban mind pedig teljesítményben már is nevetséges az 1080 ti drága és erős is ettől szerintem jobb krátya nem szükséges..

GTX RTX 2080 330k-nál fog indulni tehát mivel nem vagyok milliomos a pénztárcám nekem is véges.Ezért ez kizáró ok és annyival nem ad többet mint amennyivel drágább.



2018. szept. 5. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Abban alapból csak 8GB ram van ami startból nem lesz elég. Úgyhogy én inkább aztmondanám, hogyha értesz hozzá rakj össze egyet. A Ryzen procik jók, de ha intelnél döntesz nem muszáj i7, i5-8600K bőven elég egy 1080Ti társaságában és a 16GB ram kötelező lesz.
2018. szept. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen a feni gépben 8 gb-van de nem 8 -al szeretném venni hanem 16-al az még belefér a 500-as keretbe. :D úgy már jó lenne?
2018. szept. 6. 05:02
 3/6 A kérdező kommentje:
jah azért nem akarok i5-öt venni mert az a proci amit írtál i5 8600k és 90 ezer forint akkor már kicsit meg pótolja az ember és tud venni i7-is ha már enni pénzt rá szánok akkor csak is a felső kategória a jó.i5 ért nemfogok 90 k -adni hol ott i7-et már tudok venni 110 kért szal érted
2018. szept. 6. 05:04
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék, ahogy szeretted volna. A tápból nem kellene 750 watt, de ebből ez volt most a legkisebb.

2018. szept. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Általában az összeválogatott gépek hasonló árban vannak, cserébe jobb minőségűek, mert tudod milyen tápegység van benne, esetleg abból a kis pluszból amit spórolsz jobb gépház, több venti stb mehet bele.
2018. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az AMD konfiguráció jó választás, különösen, ha csak játszani akarsz.


Két észrevétel:

1) A hűtést a zaj miatt én átgondolnám a helyedben, nézz utána, hogy a Ryzen-hez milyen félpasszív hűtések vannak - az Arctic-nak vannak ilyen termékei. Ha húzni akarod a gépet, akkor viszont érdemes elgondolkoznod valamilyen vízhűtésen. Nem is azért érdemes majd túlhúznod, hogy még néhány keretet nyerj másodpercenként, hanem azért, hogy pár év múlva is legyen még egy kis tartalékod, hogy túlhajtva játszhass az akkor új játékokkal.


2) Ha full gamer gép a cél, és nincsenek fontos adataid, vagy ami van, azt is tárolod a felhőben (pl. Google Drive) akkor a terrás HDD + kis SSD kombó helyett vegyél egy fél terás SSD-t. (Samsung Evo-k elég jók)


Ami az i7-AMD összevetést illeti, az i7 magonként, és ezzel együtt szálanként nagyobb teljesítményt tud, mint a vele egy kategóriában "versenyző" AMD, illetve kevesebb hőt is ad le. Praktikusan ez azt jelenti, hogy ha kifejezetten nagy teljesítmény kell, de csak egy-egy szálon, akkor az i7 a jó választás. Ha nem kell ekkora teljesítmény, márpedig a játékokhoz ekkora CPU teljesítmény nem feltétlen kell, akkor inkább az AMD a nyerő, az alacsonyabb ár, és a több mag okán - még akkor is, ha a játékok jó része továbbra is alapvetően egy processzormagot terhel.


Van egy másik szempont is, a hőtermelés. Ha csendes gépet akarsz, akkor megint az i7 a jobb választás, mert pár tíz wattal kevesebb hőt termel, és nagyobb biztonsággal rá tudsz rakni egy félpasszív hűtést. (Nekem ez szempont volt)


Ha full gamer gép a cél, minden áron ebből a keretből, akkor a Ryzen jó választás. Én, ahogy írtam, vennék egy 512-es SSD-t, és ragaszkodnék a GTX 1080-ashoz. Illetve érdemes akár a monitor(ok) rovására picit megdobni a büdzsét, hogy bele tudj rámolni 16 Gb ramot.


Amúgy most raktam hasonló keretből össze egy gépet, de nekem munkára (is) kellett, ráadásul sokat megy, ezért a zaj is szempont volt. Emiatt i7 8700-as CPU-t, 32 Gb DDR4 ramot, és egy ASUS 1060 6G videokártyát választottam (ehhez még éppen jó az Arctic Accelero S3 passzív hűtés) A 1060-as kártya, legalábbis high és ultra felbontásokon kevés lesz, ez teljesen világos, viszont ez fért bele a (hő-)keretbe :)

2018. szept. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!